Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyAlbert navyšuje objemy jablek

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

27. dubna 2023

Albert každoročně navyšuje objemy českých jablek

Objem jablek, které obchody Albert od českých pěstitelů odeberou, narůstá. Za poslední tři sezóny vzrostla nabídka jablek z českých sadů v prodejnách Albert o třetinu a podíl těch zahraničních tudíž podstatně poklesl. S tím také souvisí i navýšení počtu tuzemských dodavatelů.

„Jsme rádi, že můžeme navyšovat množství českých jablek v našich obchodech. Hlavní podíl na tom mají právě tuzemští pěstitelé, se kterými desítky let spolupracujeme, ale také ti, které zařazujeme do nabídky nově. Umožňují to obnovy sadů a pěstování nových odrůd, které jsou mezi zákazníky velmi oblíbené, ale také investice do opatření, jako je zasíťování proti kroupám, využívání nových technologií či linek na balení. I přes rozšiřující se skladovací kapacity bychom uvítali větší dostupnost tuzemské produkce hlavně v letních měsících před novou úrodou, kdy jsme ve větší míře nuceni jablka dovážet,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Roste také počet českých dodavatelů, se kterými Albert spolupracuje. Tradičním a dlouhodobým partnerem je například EB Fruit, zatímco nově zalistovaným v letošní sezóně je ZEO Trade, který dodává jablka z udržitelného zemědělství v bio kvalitě. Celkově odebírá Albert jablka téměř od desítky přímých dodavatelů a odbytových družstev z Česka.