Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyHypermarket Albert v Galerii Vaňkovka
Pro média
Náš příběh
Zdravě a udržitelně
Zajímá vás

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

10. října 2023

Hypermarket Albert v brněnské Galerii Vaňkovka otevřel celý v novém

Necelý měsíc trvala modernizace hypermarketu Albert v brněnské Galerii Vaňkovka. Zákazníkům nyní nabízí vzdušný design, a ještě pohodlnější a rychlejší nákup, široký výběr čerstvých a zdravých potravin a mnoho inovací. Nechybí mezi nimi ani elektronické cenovky a teplotní čidla, či rozšíření pokladní zóny. Díky technologiím a novému vybavení ušetří obchod více než třetinu energií.

Modernizovaný obchod je kompaktním hypermarketem, který obslouží týdně přes 45 tisíc zákazníků a který je koncipován jak pro velké rodinné nákupy, tak pro rychlé doplnění zásob, například pro večeři a snídani. Do prodejny obchodník přenesl nejúspěšnější prvky a celkový styl z Alberta na pražském Chodově, který získal v Diamantové lize kvality ocenění nejlepšího obchodu v Česku. Zákazníky potěší moderní materiály v přírodním stylu i vybavení a vzdušný design.

Ve srovnání s ostatními Alberty překvapí zákazníky poloha oddělení ovoce a zeleniny, které je hned
u vstupu. V obchodě dále najdou všechny oblíbené úseky, jako je pekárna s vlastní výrobou, či obsluhovaný pult lahůdek. Novinkou je sushi stánek, ve kterém mohou vidět i samotnou přípravu čerstvého sushi.

Chybět nesmí ani oddělení Zdravě s Albertem, kde jsou stovky výrobků, které vychází vstříc zdravému životnímu stylu i speciálním potravinovým nárokům a dietním omezením. Toto oddělení nemusí zákazníci složitě hledat, nově je přímo uprostřed prodejny.

K rychlejšímu odbavení slouží velká zóna se samoobslužnými pokladnami. Celkem zde zákazníci mohou využít kromě 6 obsluhovaných i 18 samoobslužních kas. „To je pro nás asi největší novinkou. Původně jsme jich tu měli pouze pár a jelikož máme hodně zákazníků z kanceláří a škol či těch, kteří spěchají na blízké nádraží, jistě toto rozšíření ocení,“ komentuje jednu z velkých změn na prodejně manažer prodejny Jan Pivka a dodává „K urychlení nákupu pomáhají nově i ruční skenery, se kterými si zákazníci sami naskenují zboží, které vkládají rovnou do tašky a pak ho stačí jen zaplatit. Myslím, že toto zákazníci také velice ocení.“

Nové technologie šetří energie

V prodejně nechybí ani moderní uzavřený chladící či mrazící nábytek, který je osazen teplotními čidly. Ta pomáhají hlídat a správně nastavit teplotu, šetřit energii a snižovat tak uhlíkovou stopu. Samozřejmostí je také LED osvětlení. Elektronické cenovky u vybraných kategorií zase šetří práci zaměstnancům a také papír. Díky všem inovacím a novému vybavení ušetří obchod více než třetinu energií ve srovnání se stavem před modernizací.

Prodejna je svou lokací a parkovištěm ideální jak pro denní, tak pravidelné týdenní nákupy obyvatel Brna, přilehlých obcí i cestujících. O jejich spokojenost se stará na sedm desítek zaměstnanců a další desítky brigádníků, kteří se pohybují na ploše více než 3400 m2. Hypermarket má otevřeno od 7:00 do 22:00.