×

Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zdePOTVRDIT


Velikonoční muffiny
30 minut , Snadné , Americká , Moučníky a koláče , Velikonoce , Pečení ,

Velikonoční muffiny

Co budu potřebovat

hrnku hladké mouky (1 hrnek = 250 ml)
¾ hrnku krupicového cukru
1 sáček prášku do pečiva Nyní v akci
1 lžička limetkové kůry
½ lžičky limetkové šťávy Nyní v akci
2 vejce Nyní v akci
½ hrnku slunečnicového oleje
250 ml jogurtu máslo a hrubá mouka na formu
200 g mražených malin
1 balení čokoládových vajíček AQ Nyní v akci
Na krém
2 sáčky vanilkového pudinkového prášku
5 lžic krupicového cukru
600 ml mléka Nyní v akci
375 g másla moučkový
cukr šťáva z limetky Nyní v akci
žluté potravinářské barvivo

Jak na to?

1. V míse smíchejte prvních osm ingrediencí na muffiny. Klasickou dvanáctimístnou formu na muffi ny vymažte máslem a vysypte hrubou moukou nebo vyložte papírovými košíčky. K těstu přidejte maliny, opatrně promíchejte, těsto rozdělte do formy a pečte dvacet minut při 180 °C. Zchladlé muffiny vyndejte na talíř.
2. Mezitím udělejte krém. Pudinky uvařte s pěti lžícemi krupicového cukru v mléce a nechte vychladnout. Poté pudink opatrně vyšlehejte se změklým máslem. Podle svého doslaďte moučkovým cukrem a mírně ochuťte limetkovou šťávou. Pokud chcete mít krém výrazně žlutý, obarvěte ho žlutým potravinářským barvivem.
3. Šablonu na zajíce (najdete v rubrice Rady a nápady) vystřihněte a dvanáctkrát obkreslete na různobarevné tužší papíry. Zajíčky vystřihněte, uprostřed potřete lepidlem, přiložte špejli a přes ni přitiskněte proužek papíru. Zatěžkejte například knihou a nechte zaschnout.
4. Krémem naplňte cukrářský sáček a ozdobte jím muffiny. Pak do každého zapíchněte špejli se zajíčkem a ozdobte ho vajíčky.

Pořídíte z letáku

Chutnalo Vám?

Každý týden ve čtvrtek připravujeme newsletter s novými recepty. Nechte se inspirovat Albertem a přihlašte se k pravidelnému odběru newsletteru s recepty.

Další recepty a články

Pokud se ti recept líbí, sdílej nebo komentuj