Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Krásné velikonoční linecké cukroví

Krásné velikonoční linecké cukroví

Až přijdou koledníci, překvapte je překrásnými kraslicemi z lineckého těsta s jarními motivy ptáčků a králíčků. Mňam!

Co budete potřebovat na velikonoční linecké cukroví

250 g moučkového cukru
500 g másla
1 vejce
750 g hladké mouky
1 sáček vanilkového cukru
1 lžička citronové kury
rybízová marmeláda na slepování
200 g různě barevného marcipánu na dozdobení

Jak udělat velikonoční linecké zdravější

Recept: jak na tradiční velikonoční linecké

  1. Než se pustíte do pečení, počítejte s tím, že těsto bude chtít nechat odležet minimálně přes noc. Do větší mísy nasypte 250 g moučkového cukru, přidejte 500 g změklého másla, 1 vejce, 750 g hladké mouky, 1 balení vanilkového cukru a lžičku nastrouhané citronové kůry. Zamíchejte a propracujte, aby vám vzniklo pevné těsto. Zabalte jej do potravinářské fólie a dejte na noc odležet do lednice.
  2. Odleželé těsto vyválejte na tenký plát a vykrajujte z něj vajíčka různých velikostí. Polovinu vykrájených vajíček ještě vykrájejte malými formičkami, aby byla po slepení vidět marmeláda skrz. Nebojte se vykrájet větší množství otvorů, vejce pak budou připomínat krajkování. Mezitím si rozehřejte troubu na 200 °C.
  3. Vajíčka vykrojená z těsta vyskládejte na plech a ve vyhřáté troubě pečte přibližně 5 minut. Těsto by mělo chytit lehce zlatavou barvu na povrchu.
  4. Po upečení nechte vajíčka vychladnout. Vajíčka bez vyříznutých tvarů pomažte tenkou vrstvou rybízové marmelády a slepujte se zbylými vajíčky s otvory a lehce zacukrujte. Nakonec ozdobte marcipánovými mašličkami, které si jednoduše vyrobíte z marcipánu. Stačí marcipán rozválet, vykrojit tvar mašličky nožem a lehce přilepit k lineckému cukroví.
Pomohl vám recept?
29hodnocení4

Co byste o velikonočním lineckém cukroví měli vědět

Marcipán se vyrábí z mandlí a cukru. Pamatujte si, že čím vyšší podíl mandlí marcipán obsahuje, tím je kvalitnější. Díky mandlím v marcipánu najdete, draslík, vápník a fosfor. Zkuste si marcipán vyrobit sami doma. Není to nic složitého.

Další videorecepty