Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
BORŮVKOVÝ DŽEM s voňavým tymiánem

BORŮVKOVÝ DŽEM s voňavým tymiánem

Ingredience

1 hrst čerstvého tymiánu
120 g cukru krystalu
600 g borůvek
1 bio citron
½ lžičky vanilkové pasty

Postup přípravy

1. Umyjte si připravené sklenice a víčka a nechte je okapat. Pak sklenice postavte do trouby hrdlem dolů a nastavte teplotu na 100 °C. Jakmile trouba dosáhne této teploty, vypněte ji, ale nechte sklenice uvnitř, dokud nebude džem připraven.
2. Opláchněte snítky tymiánu a ze stonků otrhejte lístky, které dejte do hmoždíře. Přidejte 2 lžíce cukru a vše podrťte na velmi jemno. Pokud zde zbyly nějaké větvičky, odstraňte je.
3. Omyjte 600 g borůvek, nechte je okapat a pak ještě přemístěte na suchou utěrku a opatrně je dosušte. Ve větším hrnci smíchejte všechny borůvky se zbylým cukrem, přidejte nastrouhanou kůru z umytého citronu a také šťávu z tohoto citronu a vanilkovou pastu a směs v hrnci přiveďte k varu. Pak snižte teplotu a vařte za stálého míchání po dobu 15 minut. Pokud se na povrchu vytvoří pěna, odeberte ji lžící.
4. Po uvaření vlijte džem do připravených sklenic, ale nechte si nahoře asi centimetr volného prostoru, tak aby se víčko nedotýkalo džemu. Džem nechte vychladnout ve sklenicích a poté pevně uzavřete a skladujte v lednici. Užijte si chuť léta na krajíci čerstvě upečeného chleba nebo lívancích.

Pomohl vám recept?

Další videorecepty