UTZ-logo-RGB-pos-HRPopis:

UTZ je globální program pro udržitelné pěstování kávy, kakaa a čaje. Společnosti, které se zavázaly k získávání (udržitelné) UTZ suroviny jsou globální značky a maloobchodníci. Cílem je zlepšit životní úroveň zemědělců jak je to jen možné.

Typ normy:

UTZ je certifikační standard umožňující soulad s požadavky na pracovní podmínky, správnou zemědělskou praxi a soulad produkce s životním prostředím ze strany obchodníků k zákazníkům.

Oblast kontroly:

Komodity (káva, čaj, rooibos, kakao, oříšky)

Rozsah standardu:

Správná zemědělská praxe
Pracovní podmínky
Soulad s životním prostředím

Pokrytí dodavatelského řetězce:

UTZ má produktově specifické standardy pro kávu, kakao, čaj a rooibos; certifikát zahrnuje výrobce. Kromě toho UTZ také certifikuje dosledovatelnost produktů prostřednictvím kontrolního řetězce. Osvědčení se vydává po úspěšném auditu schváleným certifikačním orgánem (CB).

Webová stránka:

https://www.utz.org/

Naším cílem je nabízet zákazníkům zdravotně nezávadné a trvale udržitelné produkty a snižovat ekologickou stopu svého podnikání.

Právě proto spojil Albert své síly s UTZ a v současné době nabízí ve svém sortimentu například certifikované kávy Albert Excellent, u kterých si můžete dohledat jejich původ. Certifikovanými novinkami v sortimentu jsou také čokolády vlastní řady BASIC, hořké čokolády, sušené plody, oříšky a čaje značky Albert Excellent.

V rámci UTZ certifikace je velká podpora věnována ekologii, zlepšení vzdělání a tím podnikání pěstitelů, což přímo zapadá do ideologie trvale udržitelného obchodování, ke které se hrdě hlásí i síť prodejen Albert.

Vychutnejte si váš šálek „zodpovědné“ kávy!

 

O UTZ a certifikaci kávy se můžete více dozvědět zde:


 

O certifikaci čokolády se můžete více dozvědět zde: