Skip
Albert logoAlbert logo

Welcome!

My profile
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
Pro dodavateleElektronická výměna dat (EDI) s certifikovaným podpisem

Elektronická výměna dat (EDI) s certifikovaným podpisem

EDI Albert 2009 = bezpapírová fakturace = elektronické doklady s certifikovaným elektronickým podpisem

Vážený dodavateli,

Jak jste se dočetl v našem EDI (Electronic Data Interchange) dopise, připravili jsme pro vás tuto webovou stránku s podrobnými informacemi o EDI projektu a s informacemi o tom, jak připravit vaše systémy na to, aby dokázaly včas přijímat naše EDI objednávky a odesílat EDI faktury s elektronickým podpisem.

Elektronická výměna dat EDI znamená, že důležité obchodní dokumenty si s vámi budeme vyměňovat elektronicky, nikoli papírově, a to v dohledné době. Příkladem důležitých obchodních dokumentů, které se budou vyměňovat elektronicky je objednávka, faktura, vratka, dodací list, potvrzená příjemka a další.

Využití Elektronické Výměny Dat ( EDI ) s použitím certifikovaného elektronického podpisu mimo jiné i zefektivní adresné zasílání dokumentů a jejich následnou konfirmaci na straně příjemce. Díky tomu je možno cíleně plánovat proces objednávání, skladování, financování, což vede k následnému zefektivnění celého obchodního procesu a to jak na straně kupujícího, či-li Alberta, tak i na straně prodávajícího, myšleno vás, naše dodavatele.

Jaké jsou obecné EDI plány Alberta?

V současné době již posíláme EDI objednávky (elektronické objednávky)některým dodavatelům a přijímáme EDI faktury od některých dodavatelů a chceme pokračovat v napojování co nejvíce dalších dodavatelů na tyto dvě základní EDI zprávy.

O používání dalších EDI zpráv a jejich načasování vás budeme včas informovat v závislosti na strategii a na vývoji našeho EDI technického řešení. Očekáváme, že další EDI zprávy by mohly být implementovány během roku 2010.

Co udělat pro to, abyste mohli plně využívat EDI komunikace s albertem?

V první řadě bude třeba upravit vaše IT systémy aby uměly generovat a zpracovávat EDI zprávy (nutné pro objednávky a faktury, další zprávy s vámi pak budou vyjednávány individuálně) . Dalším nutným předpokladem je nastavení EDI komunikačního kanálu na Vaší straně.

Co dělat, pokud nehodláte investovat do vlastního systému a do EDI komunikačního kanálu? V takovém případě můžete za minimálních nákladů využít služeb nabízených poskytovateli EDI služeb. Ti vám na Internetu umožní přijímat EDI objednávky od Alberta či vystavovat EDI faktury pro Albert. Tyto dokumenty si pak můžete vytisknout nebo dokonce je i exportovat do Vašich systémů.

V obou případech musíte navázat vztah s EDI poskytovatelem služeb, který pro Vás zajistí komunikační EDI služby.

Pro podrobné technické informace a fakturační podmínky, které k přípravě vašich systémů potřebujete, klikněte na sekci Technické a obchodní informace.

Kontakty

Pokud máte při přípravě nebo provozování EDI dotazy, které nejsou zodpovězeny na našich WEB stránkách, či případně vyžadují jinou koordinaci provozu, podle povahy dotazu se, prosím, obracejte na uvedené kontakty:

 

Typ dotazu, problémuKoho kontaktovat?
Dotazy na obchodní informace, koordinace
zavedení EDI

Kamila Pospíšilová
kamila.pospisilova@albert.cz

Technické dotazy na AS2 spojení, dotazy na
význam polí v EDI zprávách (popis MIGu)
Firma EDISS
Tel: +420 371 580 375
aholdczhelpdesk@ediss.cz
Nefunkční EDI či datové problémyAlbert Helpdesk
Tel: +420 234 004 260
ACZ_helpdesk@albert.cz

Společnost Albert v rámci  zlepšení a plně bezpapírové komunikace zprovoznil novou  zprávu EDI INVOICE „83“, jedná se o mínusové opravné daňové doklady  tj. doklad k požadavku na dobropis (rozdílová zpráva).

V rámci rozšíření EDI zpráv byla zprovozněna zpráva  RETANN a RECADV.

RETANN  jedná se o informaci o vytvoření vratky Albertem, na tuto zprávu očekáváme EDI INVOICE „381“.

RECADV  jedná se o informaci o vytvoření příjmu Albertem, na tuto zprávu očekáváme EDI INVOICE „380“.

S přáním hezkého dne, EDI tým

EDI KOMUNIKACE A SMLOUVY

EDI registrace

EDI TECHNICKÉ A OBCHODNÍ INFORMACE