×

Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zdePOTVRDIT


Recept Kotlíkové lečo
30 minut , Hlavní chod , Snadné , Česká ,

Kotlíkové lečo

Co budete potřebovat

1 cibule
6 paprik
4 rajčata
3 lžíce rostlinného oleje
180 g čabajské klobásy
6 vajec
sůl
pepř
pažitka
chléb

Jak na to?

Nejprve oloupejte a nadrobno nakrájejte cibuli. Omyjte papriky a rajčata, papriky zbavte semeníků, z rajčat vykrojte „bubáky“, a obojí nakrájejte na menší kostky.

V kotlíku na rozpáleném oleji zpěňte cibulku, poté přidejte na půlkolečka či na kolečka nakrájenou a oloupanou klobásu. Až se klobása trochu osmahne, přidejte rajčata i papriku a opékejte přibližně 10 minut. Zelenina pustí vodu, kterou nechte vydusit.

Poté rozhrňte dříví v ohništi tak, aby byl plamen mírnější, rozklepněte do kotlíku vejce a promíchejte do směsi. Přibližně po 3 minutách kotlík odstavte. Lečo posypte pažitkou a podávejte s krajícem chleba.

Tip:

Pokud si rádi s jídlem při vaření „hrajete“, můžete zkusit nejprve opéct rozpůlené papriky tak, aby slupka byla na povrchu částečně černá, poté papriky vložte do mísy a na několik minut překryjte potravinovou fólií nebo alobalem. Papriky se spaří, a tím pádem je snadno oloupeme. Následně je nakrájíme na kostky a smažíme v kotlíku s ostatními ingrediencemi, přičemž pokračujeme stejným způsobem, jako je uvedeno výše. Papriky mají tak jinou jemnější chuť než obvykle.

Prázdniny v jednom kole 

Hledejte v prodejnách Albert příručku pro táborníky prázdniny v jednom kole. Najdete v ní spoustu inspirace, jak strávit letní prázdniny a mnoho dalších tipů do přírody.

 

Chutnalo Vám?

S našimi pravidelnými newslettery vám už žádný skvělý recept neuteče. Registrujte se k odběru receptů, získáte skvělou inspiraci (nejen) na víkendové vaření!

Sbírejte body ​na velikonoční pomocníky

Další recepty a články

  • Tábornické sladké brambory na ohni

    Hlavní chod 60 minut
  • Táborácké fazole

    Hlavní chod 30 minut
  • Jahodové knedlíky z tvarohového těsta

    Sladká jídla 30 minut