Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Vánoce zdravou formou

Vánoce zdravou formou

Jeden by si skoro řekl, že je to v dnešním pojetí Vánoc protimluv. O Vánocích že máme jíst zdravě? Máme při všech těch nabízených dobrotách, které dnešní Vánoce přinášejí, myslet na zdraví, omezovat se, nejíst všechno a nejíst tolik?

Možná je v této souvislosti dobré si uvědomit, co podstatného nám vlastně vánoční tradice v českém pojetí přináší. Je to jednak ta původní, křesťanská dimenze radosti z narození Ježíše Krista. Vedle této křesťanské tradice se čím dál více prosazuje tradice lidová, v jejímž středu jsou Vánoce prezentovány jako svátky klidu, míru a rodinné pohody.

Současné Vánoce ovšem mnohdy sklouzávají do podoby horečného nakupování hromad dárků – začasté nepotřebných a za cenu zadlužení – a nezřízeného jídla a pití.

Je jen na Vás, pro jaké svátky vánoční se rozhodnete. V každém případě Vám v Nature’s Promise doporučíme, abyste, pokud jde o jídlo, zachovali střídmost a určitě preferovali kvalitu před kvantitou. Takovou kvalitu, kterou se Vám snažíme dodávat v prodejnách Albert.

A jak to o Vánocích vypadá v Česku?

Vánoce jsou v našich krajích spojeny se smaženým kaprem. Je to poněkud monotónní zvyk. Nicméně štědrovečerní večeře je samozřejmě, co se týká jídla, středobod, a nelze ji proto pominout či odbýt. A tak si Vám dovolíme kreativně – místo kapra – nabídnout něco jiného. Jsou to smažené kuřecí kousky, samozřejmě s bramborovým salátem.

Pro kuřecí kousky můžete jako základní surovinu zvolit bio kuřecí stehna s kostí a doplnit je bio kuřecími prsními řízky, oboje z nabídky Nature’s Promise. Je dobré mít na stole výběr dle preferencí, někdo radši řízek a pro dalšího je delikatesou osmažené kuřecí stehýnko. Ostatně je to stále tradiční a oblíbená večeře severoamerických rodin.

Teď ještě k naší vánoční specialitě, k bramborovému salátu. Nebudeme Vás zahlcovat celým receptem, ten máte každý svůj, specifický. Co ovšem dělá chuť salátu především, je kvalitní a chutná majonéza. Proto doporučíme, abyste si ji udělali sami.

A teď přejdeme rovnou k receptu

Z potřebných ingrediencí najdete vše v nabídce své prodejny Albert. Dijonskou hořčici (1 lžička), sůl (1/2 lžičky), panenský olivový olej (80 ml), slunečnicový olej (200 ml). K tomu přidáte výrobky se značkou Nature’s Promise, bio čerstvá vejce (2 žloutky) a bio citrony (1 lžíce šťávy), oboje z produkce ekologického zemědělství.

V míse pomocí metly šlehejte žloutky, hořčici, osolte a opepřete. Zašlehejte citronovou šťávu. Smíchejte oba oleje a postupně je za stálého šlehání pomalu přidávejte do žloutkové směsi. Nejprve po kapkách, a až se olej vstřebá, přidávejte další.

Majonéza z takto kvalitních surovin udělá ten pravý bramborový salát, samozřejmě dochucený dle Vašich osobních preferencí.

Kromě štědrovečerní večeře patří k naší tradici také vánoční cukroví. Jistě, takové, jež pekly naše babičky, a ještě třeba ve formě 12 různých druhů, bylo krásným zvykem, ale čas, který byste jeho pečení museli věnovat, je možná lépe ušetřit pro rodinu, návštěvy či vánoční rozjímání a zdravý odpočinek.

Proto Vám doporučíme vyrovnat na tácek naše Nature’s Promise bio müsli kolečka s medemkaramelové sušenky a makronková kolečka. Cukroví na Vánoce tak máte hotové a vynikající.

V nabídce Nature’s Promise najdete rovněž výrobky vhodné k vínu, na zobání. Zmíníme například bio špaldové tyčinky, ale jistě si vyberete pro každou vánoční chvíli ten pro Vás vhodný slaný snack z naší nabídky.

Štědrovečerní večeře, cukroví a drobné pochutiny, to je základ, který Vám dnes nabízíme. Pro tento vánoční čas Vám také přejeme mnoho klidu, osobního naplnění, radosti a zdraví, stejně jako chutné chvíle s dalšími výrobky se zelenými lístky na obalu.

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png