Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Jarní úklid – nejen formou módního „detoxu“

Jarní úklid – nejen formou módního „detoxu“

Většina živočichů pozná příchod jara. A člověk není výjimkou. Ta vůně probouzejících se rostlin, svěží vánek s příslibem teplých dnů, cvrlikání ptáků, ohlašující jejich návrat z teplých krajin, usměvaví lidé v lehkém zeleném kabátu jdoucí ráno s elánem pěšky do práce. I tak se dá poznat příchod jara.

Přirozeně chceme v tomto období naše tělo probudit a nastartovat do těch aktivnějších měsíců v roce. Pomáháme si nejrůznějšími způsoby podle toho, co nám konkrétně vyhovuje.  Někteří popíjejí například ovocné nebo zeleninové šťávy, které napomáhají vyčistit zanesený, a hlavně zpomalený trávicí trakt po zimních hodech. Jsou také plné vitaminů, jež naše probouzející se těla tolik potřebují. Výhodou šťáv je i snížení čísla na displeji osobní váhy. Očištění těla výborně pomáhají i bylinné čaje.

To je péče o naše tělo, které je úzce propojeno s naší myslí a duší. Určitě na sobě v tomto období pocítíme změny k lepšímu. I když je nejdůležitější starat se především sám o sebe, nezapomeňme ani na okolí. Parky, lesy, lesoparky, krásná údolí, pole, louky, to vše je naší součástí. Z přírody čerpáme tolik potřebnou energii. Je to místo, kam chodíme pro radost, zdraví, zábavu, ale i v časech smutných, kdy nejvíce toužíme být sami.

A právě tato vzácná místa, která se často stávají středobodem našich fotoaparátů, sami ničíme a znečišťujeme. Odkládáme zde nepotřebné pneumatiky, i když ve sběrných dvorech nám od nich rádi pomohou. Použité PET láhve pohazujeme, kam se nám zrovna zachce, jako by těch barevných kontejnerů stálo na každém rohu málo. Co více, máme dojem, že když nás u toho nikdo nevidí, jako by se nic nestalo. Nepříjemný pocit z toho ale hluboko uvnitř sebe máme.

A tak pojďme sami sobě dokázat, že nejsme lhostejní vůči okolí, stejně jako nejsme lhostejní sami k sobě. Pojďme splatit naše dluhy přírodě, pojďme našim dětem, i těm od sousedů, ukázat, že uklízet musíme i přírodu, protože jsme její součástí. Pojďme společně uklidit Česko. A to 16. dubna. Bez výmluv, výčitek, s úsměvem a radostí, pohybem i laskavostí.

A co budete 16. dubna dělat vy?

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png