Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Jak se zbavit povánočních přebytečných kil?

Jak se zbavit povánočních přebytečných kil?

To je jaksi velmi obtížná otázka, protože ono shodit nějaké to kilo by nebylo až tak těžké, kdyby to byla jediná věc, na kterou musíte upřít svou vůli. Těžké je to totiž určením času – po Vánocích. Protože co třeba sledování tří pohádek před obědem a tří po obědě, na které jste si během Vánoc tak nějak zvykli? Nebo to vstávání v 9.45!

Opravdu destruktivní vánoční zvyk je i utracení deseti tisíc během jednoho týdne za dárky, z nichž polovina jsou nepotřebné cetky. No, jen si to zkuste znásobit 52 týdny v roce. S tím je také třeba razantně skoncovat. O konzumaci alkoholu ve vánočním a novoročním období radši úplně pomlčíme.

No a ten, kdo si dal nějaká novoroční předsevzetí typu každé ráno koupel ve studené vodě, tím spotřebuje pevnou vůli na dalších pět let dopředu.

Čili tudy cesta nevede, na pevnou vůli bychom nespoléhali

Měli bychom pro vás ale takový návrh. To zbavování se kil vůbec nepřidávejte na žádný seznam povánočních předsevzetí, vlastně se tím skoro nezabývejte, neřešte to. Žádné drastické diety. Netrapte se tím. Pojďte na to oklikou. Snažte se najet do kolejí všedního dne a dělat všechno, co máte rádi, a naplno.

A k tomu, pozor, zajděte každý čtvrtek do Alberta

Nakoupíte si zde spoustu kvalitního ovoce a zeleniny v různých formách. Přidejte chutné sýry, jogurty, fermentované nápoje, nějaké pečivo Nature’s Promise, například bio žitný chléb celozrnný, a k tomu něco slaných sušenek, krekrů a různých oříšků. Vše tak, aby vám to vystačilo na týden. Na závěr přidejte bio kuřecí stehna a také maso na pěkný hovězí steak.

Oboje samozřejmě podle počtu osob na jeden oběd. Poté si odhlaste obědy (pokud je máte v práci nebo kdekoli jinde), jídlo si chystejte pouze doma z toho, co tam je. Pak zkuste celý týden nenakupovat. Když vás bude honit mlsná, vezměte si, co bude doma (přičemž žádoucí stav je, že doma vlastně žádný velký výběr není). Nechoďte do restaurací a cukráren. Soustřeďte se na ta novoroční předsevzetí a jiné zábavy, které máte.

Po pár dnech od Vánoc a Nového roku se vyčistí domácí zásoby různých sladkostí, limonád, džusů a pochutin. Zmizí. Zůstane jen to nakoupené, nebude výběr, lednice nebude přetékat, nebude nacpaná, nebude svádět k přesouvání obsahu do vašeho žaludku.

No a v neděli (to už bude hovězí ze čtvrtka správně nastařené) si k obědu udělejte ty steaky, třeba s vařenými zelenými lusky a kukuřicí. Pochutnáte si.

To kuřátko bude na oběd (nebo večeři po práci) ve čtvrtek, s Nature’s Promise bio rýží basmati a jarním salátkem. Zbytek týdne prostě nevařte, jezte a pijte to, co je doma, dělejte si salátky, obložte si chleba sýrem. Dejte si ovoce s krekry. Můžete si vlastně uvařit zeleninovou polévku či brokolicový krém. Na nedělní a čtvrteční oběd se budete těšit a vánoční kila budou mizet.

A to vám přejeme, stejně jako dobrou chuť při konzumaci výrobků se zelenými lístky na obalu.

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png