Skořápky od vajíček můžete použít jako miniaturní květináče na cibuloviny nebo je jednoduše naplňte vodou a dejte do nich květy. Také hezky poslouží jako obal na čajovou svíčku. V našich prodejnách najdete bohatou nabídku řezaných květin mnoha barev.

Barvení vajec přírodními materiály

Kraslice1

Vejce můžete rozzářit tak, jak to dělali naši předci: pomocí toho, co nám dala příroda.

Dvě hrsti pokrájené zeleniny (zelí, řepa), cibulových slupek, bylin (špenát, kopřivy) nebo tři lžíce koření (kurkuma, kari) svařte v litru vody. Přidejte dvě lžíce octa a lžičku soli. Vejce vkládejte do vroucí tekutiny se zdrojem barviva, povařte je osm minut a poté nechte v obarveném roztoku. Podle intenzity odstínu nechte vejce namočené v lázni 30 minut, několik hodin nebo i přes noc.

Kraslice2

 

 

 

 

 

 

Nemusíte mít ty nejkrásnější kraslice. Hlavně, když to bude děti bavit.

Kraslice3

Vystačíte si s temperami, vodovkami, voskovkami nebo fixami. Také můžete vystřihovat a nalepovat… Třeba králičí ouška. A domalovat čumáčky. Nabarvené vyfouknuté kraslice se také dají navléknout na špejli jako originální totem. Skvělými pomocníky jsou také speciální barvy na vejce, obtisky, samolepky, potisky či manžety, které se jednoduše navléknou na vejce a v horké vodě k němu dokonale přilnou.

Vybavte se na Velikonoce v prodejnách Albert

Kraslice4

Na obarvení celých vajec skvěle poslouží kvalitní barvy OVO, ty jsou v nabídce hypermarketů i supermarketů. V hypermarketech Albert navíc seženete spoustu půvabných velikonočních dekorací, kterými zútulníte svůj domov a vykouzlíte sváteční atmosféru. Vybírat můžete i z nabídky řezaných a hrnkových jarních květin.