Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Bio ze supermarketu není bio?

Bio ze supermarketu není bio?

Potravin a výrobků s označením bio v regálech supermarketů pomalu přibývá. Stále se však najdou lidé, kteří nevěří, že se skutečně jedná o potraviny hodné označení bio. Jaké jsou důvody pro to, začít danému označení s klidem důvěřovat?

Možná biovýrobkům nenahrává prostředí supermarketů, možná je to jen nedůvěra v kvalitu nebo v dodavatele. Kdo ví, kde pochybnosti zákazníků o kvalitě biovýrobků vznikly. Obavy ani nedůvěra však nejsou namístě. A my vám povíme, proč není lehké (a dokonce ani možné) opatřit výrobek nebo potravinu falešnou značkou bio.

Již v minulém článku na téma „V čem se liší biovýrobky od klasických výrobků?“ jsme se věnovali označení bio a vysvětlili, co se pod ním vlastně skrývá, a co tedy může zákazník od daného zboží očekávat. U takto značených výrobků, které zákazník zakoupí na trhu, přímo od farmáře nebo ve specializované prodejně, často nedochází ke zpochybňování kvality. V supermarketu ale občas ano.

Avšak právě v supermarketu se všechny prodávané výrobky a produkty pečlivě vybírají. Nejen, že kvalita a složení podléhají důkladnému rozboru, deklarovanému v legislativních textech, ale i příslušná oddělení daného řetězce musejí každé zboží prozkoumat a zhodnotit. A to nejen co do přínosu pro zákazníky, ale také z hlediska souladu se zákony a legislativními požadavky, kterých, ač se to možná nezdá, je skutečně mnoho.

Zároveň jsou tu další kontroly, například ze strany společnosti poskytující biopotravinám náležité certifikace. Splňuje-li například produkt vyrobený u nás všechny nutné požadavky, je mu udělena celostátní ochranná známka v podobě loga tzv. biozebry, pro bioprodukty vyráběné v Evropské unii se jedná o oficiální biologo Evropské unie. Proto biopotraviny vyprodukované v České republice musejí být označené jak biozebrou, tak i evropským logem.

Sečteno a podtrženo

Výrobky a potraviny, které jsou označené nápisem bio, procházejí hned několika kontrolami a není možné, aby se jednalo pouze o designový prvek hodící se na obal nebo o marketingový tah. I v supermarketech tedy po těchto potravinách a výrobcích můžeme sáhnout s klidem. Výhodu to má mimo jiné v širokém sortimentu, který se jen tak pohromadě nevyskytne. V Albertu si nenechte ujít třeba koutek „Zdravě s Albertem“, kde díky značce Nature’s Promise ochutnáte biotěstovinybiočajebio ovesné vločky, ale například také celý sortiment Nature’s Promise Bio Baby. Jen to zkuste sami, a uvidíte.

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png