Jak přejete veselé Vánoce?

Během vánočních svátků si často navzájem přejeme „veselé Vánoce”, případně ještě dodáváme „...a šťastný nový rok”. Kromě toho si také přejeme hodně zdraví a úspěchů.

V dnešní moderní době osobní přání pomalu ale jistě přesouvají postupně přes mobilní telefony na internet do podoby e-mailů s obrázky a přání přes sociální sítě. Tato přání však ztrácejí svou osobitost a často se posílají jen ze slušnosti či dokonce z povinnosti. Vánoce ale přeci nejsou o slušnosti nebo o povinnosti. Jsou o tom strávit čas v rodinném kruhu a v kruhu nejbližších přátel a užívat si společné pohody. A všem těmhle lidem byste měli ze srdce upřímně popřát.

Zkuste proto pro jednou vynechat sociální sítě, klasické e-maily a SMS. Popřejte svým blízkým nejlépe osobně. Pokud osobní přání ale ve vašem případě není možné, dokažte i tak, že vám na dané osobě opravdu záleží. Zkuste se na chvíli odprostit od moderních technologií a napište svým blízkým například přání v podobě pohledu či dopisu. Samotný pohled a poštovní známka jsou záležitosti jen několika korun. Navíc dnes pořídíte i pohledy bez obrázku, takže k němu můžete připojit například i obrázek nakreslený vašimi dětmi.

Takovéto přání zahřeje u srdce a člověk, kterému přijde, si uvědomí, že vám na něm opravdu záleží.

Vánoce se ale už rychle blíží, proto je nejvyšší čas odeslat přání co nejdříve, aby příjemcům stihly dorazit včas.

Čas na nepečené cukroví

Většinu cukroví, které potřebuje nějakou dob zrání, byste měli mít již napečenou. Zbývá tedy ještě nepečené cukroví, na které se podíváme nyní.

Mezi nejoblíbenější druhy nepečeného cukroví patří například vosí hnízda. Můžete zkusit také velmi jednoduché, ale přesto efektivní čokoládové kostky s ořechy. Pokud si troufáte na něco náročnějšího, můžete si připravit takzvané lanýže s koňakem. Opravdovou zručnost vyžadují kokosoví sněhuláci, kteří ale vypadají opravdu úžasně. V případě že si troufáte pouze na něco jednoduchého, čeká tu na vás marcipánové cukroví.

Součástí nepečeného cukroví bývá často čokoládová poleva. Můžete ji u nás zakoupit již hotovou nebo si ji můžete připravit i doma. Jednoduchou čokoládovou polevu získáte rozpuštěním másla, přidáním kakaa a cukru. Na některé druhy cukroví, jako jsou například perníčky, se hodí i bílá poleva. Ta je součástí receptu na perníkové stromky.