Prosinec je tu

První prosincový den slaví svátek Iva. Kromě toho se k dnešnímu dni praví následující pranostika: “Když mráz na prvního prosince, vyschne nejedna studnice.” V posledních letech jsme však rádi, pokud se sníh objeví alespoň na Vánoce. A léta, ta bývají i tak velmi horká. Přesto je zajímavé vidět tu proměnu v čase. Možná budeme muset vymyslet za chvíli pranostiky nové.

Včera slavil svátek sv. Ondřej, který byl bratrem sv. Petra, apoštolem a zároveň jedním z prvních učedníků Ježíše Krista. Po své smrti se stal patronem rybářů,nevěst a také zemí Ruska a Rumunska, kde během svého života působil. Jeho svátek byl často spojován s věštěním dívek, za koho se vdají.

 

 

Dnes by si také dětičky měli otevřít první okénko v adventním kalendáři, proto doufáme, že jste na něj nezapomněli. Pokud náhodou ano, můžete to zachránit návštěvou u Alberta, kde stále naleznete slušný výběr.

Čert s Mikulášem a andělem jsou za dveřmi

Zbývají pouze čtyři dny do večera, kdy budou muset vaše dětičky dokázat, že byly celý rok hodné, nebo přiznat, že občas zazlobily. Je tedy nejvyšší čas na to, abyste návštěvu těchto tří postav zajistili. Pokud máte někoho, kdo vám pravidelně tyto postavy každý rok předvádí, máte o starost méně. I v tomto případě je ale nezapomeňte kontaktovat, aby si na vás udělali čas i letos.

V případě že byste nikoho nesehnali, můžete zkusit ztvárnit čerta, Mikuláše a anděla sami za pomoci dalších členů rodiny či přátel. Nemáte masky? Jako mikulášské vousy použijte vatu, čert si tváře namaže uhlem, anděl si zas nalíčí tváře a použije stíny a třpytky. Všechny tyto věci a mnoho dalších doplňků pro dokonalé ztvárnění všech tří postav můžete zakoupit u nás. Tím pádem nemusíte strávit celé odpoledne běháním po různých obchodech.

Na co byste neměli zapomenout

Ať budete shánět doplňky pro ztvárnění postav, či nikoliv, nezapomeňte se také poohlédnout po nějakých odměnách pro hodné dětičky. Čokoládové Mikuláše a další sladkosti u nás bez problému nakoupíte. Jako odměny můžete pořídit i pohádky od Disney, které dostanete za body získané za nákupy. Více se dozvíte zde. Naopak pro zlobivé děti můžete koupit pár brambor či uhlí.

Nezapomeňte také, že děti jsou velice vynalézavé. Takže dobroty před nimi na ty čtyři dny pečlivě uschovejte. Stačí jim chvilka, kdy budou sami, a může si je pak čert rovnou odnést do pekla.

Hledáte-li tip na dobrou večeři či svačinu, máme pro vás nové lahůdkové katalogy pro hypermarkety i supermarkety. Najdete tam naše delikatesy včetně lahodných druhů šunky. Pak vám nic nebrání v přípravě luxusního sendviče s krůtí šunkou, jablky a smetanou či zeleninového salátu se šunkou a křenem. Nechte se inspirovat kvalitními produkty.