Koupit hotový nebo připravit doma?

Během vánočního období narazíte ve městech téměř na každém rohu na stánek s horkými nápoji jako součást vánočních trhů. Nejčastěji si u zmiňovaných stánků můžete dopřát svařené víno, grog, punč nebo také medovinu. Ve většině případů dostanete nápoj vždy do kelímku. Takže pokud zrovna řídíte či byste si raději jeden z těchto nápojů vychutnali doma, máte smůlu. Stánkaři navíc obecně moc neexperimentují a nabízejí pořád stejnou nabídku těchto základních druhů nápojů. Což může být škoda. Často se také stává, že nabízené nápoje jsou pouze instantní směsí s horkou vodou.

Pokud jste svědky prodeje instantních nápojů, o které nemáte zájem, můžete to vyřešit po svém. Co takhle si připravit oblíbený horký nápoj z čerstvých a kvalitních ingrediencí doma, a poté vyrazit s termoskou do města? Také se váš výběr nemusí zužovat pouze na zmiňované druhy. Můžete pak také srovnat kvalitu nápoje u stánku a vašeho domácího nápoje.

Jak na horké nápoje

Horké nápoje si samozřejmě nepřipravujete pouze proto, abyste s termoskami vyrazili na vánoční trhy. Můžete se jimi zahřát po chladném dni stráveném venku či to dokonce můžete mít jako zimní večerní rituál.

Horké nápoje lze připravovat dvěma způsoby. První možností je zalít směs vroucí vodou a nechat ji louhovat. Při druhém způsobu se ingredience vaří společně s vodou v hrnci. Způsob přípravy ale závisí na daném receptu. Směsi na horké nápoje se nejčastěji skládají z ovoce, cukru, medu, koření a často také z některého z alkoholických nápojů, jako je víno, rum, whisky a další. Obvykle se také můžete setkat s horkými nápoji s kávovým či čokoládovým základem.

Pár tipů, jak se zahřát

Zde pro vás máme několik zajímavých tipů na horké nápoje.

Jste-li příznivci klasiky, pak mrkněte na recept na svařené víno s ovocem. Víte, že do nápoje přidáváme také likér cointreau? Dalšími klasickými nápoji by mohly být tradiční jablečný nebo ananasový punč. Výhodou těchto punčů je, že si je můžete připravit jak v nealkoholické, tak v alkoholické verzi. Takže si na své přijdou i děti.

Pokud byste u přípravy horkého nápoje nechtěli strávit delší dobu, můžete vyzkoušet jednoduchý, ale přesto skvělý domácí zázvorový čaj.

V případě že byste raději trochu zaexperimentovali, vyzkoušejte náš recept na horký nápoj z červené řepy. Je velmi jednoduchý, chutný a hlavně zdravý. Můžete také vyzkoušet horký kořeněný mléčný nápoj.

A na závěr máme něco pro fajnšmekry. Horká čokoláda nezní nijak překvapivě, ale už jste si doma připravili domácí horkou čokoládu s chilli papričkou? Ta teprve zahřeje.

Věříme, že jste si z našich tipů některý vybrali a vyzkoušeli. Tak zase zítra!