Rozdávání vánočních dárků

Proč rozdáváme vánoční dárky? Abychom někoho potěšili. A víte, jak to bylo dříve?

Dříve se za vánoční dárky tisíce neutrácely. Rozdávání dárků bylo spíše symbolické a hlavně se dárky dávaly pouze dětem. Darovalo se nejčastěji cukroví, nějaké drobnosti a později i hračky. Dárky ale nebyly zabalené a nedávaly se pod vánoční stromeček. To přišlo až po druhé světové válce. A balení dárků? To je ještě mladší.

Odjakživa také existují pověry o tom, co by se nemělo o Vánocích darovat. Například ostré předměty, které by údajně mohly propíchnout srdce a zabít lásku, dále kapesníky a perly, které zase přinášejí slzy. Rozdávat by se neměly ani boty, které by mohly zapříčinit rozchod s blízkými. Zároveň by se nemělo darovat nic černého, protože černá je barva smrti a smutku.

V dnešní době se ale na tyto pověry téměř nehledí. Trendem je také rozdávat hodnotné dárky a hlavně ve velkém množství. Neměli bychom ale zapomínat, že Vánoce nejsou přece o penězích. Potěšit blízkého můžete i jinak než dárkem za tisíce.

Tradice balení dárků

Dárky se začaly balit až v druhé polovině 20. století. Dnes se balí dárky napříč celým světem do vánočního papíru. Zejména pro děti to má větší kouzlo, když předem netuší, co se skrývá uvnitř. Rozbalování dárků je také pro děti nesmírná zábava. Nechte je proto, ať si rozbalování dárků užijí a nechtějte po nich, aby vše rozbalily bez porušení papíru. Papír vám sice zůstane celý třeba na další rok, ale připravíte děti o ten vzrušující okamžik dobývání se do dárku. To je možná kvůli kusu papíru za pár korun škoda, nemyslíte?

Jak na balení dárků?

Abyste mohli zabalit dárek, budete zcela jistě potřebovat samozřejmě balicí papír, dále stuhy a mašle a případně kousek lepicí pásky, abyste měli jistotu, že vám to bude držet pohromadě. Důležité je také vědět, komu který dárek patří, proto je dobré mít k dispozici i jmenovky. Ty si můžete koupit hotové nebo si je můžete sami vyrobit.

Balení dárků leckdy vyžaduje trpělivost, proto se vám bude hodit i trocha zručnosti a také kreativita. S trochou kreativity dokážete vytvořit opravdu originální dárková balení. Všechny potřebné věci na balení dárků včetně spousty druhů balicího papíru naleznete u nás v Albertu.

V případě že vám balení není zrovna při chuti nebo vám to prostě nejde, můžete to elegantně vyřešit koupí dárkové tašky, krabičky nebo koše. Také dnes existují v nákupních centrech stánky, kde vám vaše dárky zabalí na počkání za pár korun.