Vánoční ozdoby zútulní příbytek

Už víte, jaké ozdoby použijete na letošní Vánoce? Chystáte se nakoupit nové ozdoby, použijete ty z loňska nebo si vyrobíte své vlastní?

Tradiční vánoční barevná kombinace je červená a zlatá. V poslední době se do módy dostávají také dřevěné ozdoby. Největší trend ale zažívají přírodní ozdoby, jako jsou větvičky, šišky nebo různé sušené plody naaranžované na jídelních stolech nebo okenních parapetech.

Vyrábět své vlastní vánoční ozdoby je současným trendem nejen kvůli nízké ceně a zajímavému vzhledu, ale také kvůli tomu, že se jedná o další z činností, která stmeluje rodinu. Na jejich výrobě se mohou podílet jak děti, tak i dospělí. Můžete si například vyrobit řetěz ze sušeného a kandovaného ovoce. Stačí pouze jehla, nit a několik druhů sušeného ovoce, jako je jablko, banán, ananas, brusinky a další. Pak už jen navlékáte ovoce na jehlu. Řetězem můžete ozdobit třeba stůl nebo i vánoční stromeček.

Pokud se rozhodnete ozdoby trochu obměnit, zastavte se u nás. Máme skvělý výběr.

Svatý Mikuláš

Sv. Mikuláš se narodil kolem roku 250 bohatým rodičům, po jejichž smrti téměř celý majetek rozdal chudým a potřebným lidem. Byl tedy velmi štědrý a dobrotivý. Poté se rozhodl putovat po světě a hlásat slovo boží, až doputoval do maloasijského města Myra, kde se navzdory prvotnímu vzpírání stal biskupem, kterým zůstal až do své smrti. Je označován za patrona dětí, námořníků a rybářů.

Nedělní menu

Každou adventní neděli si pro vás připravíme tip na nedělní menu. Předvánoční půst totiž nepatří mezi nejoblíbenější tradice. Co pro vás máme tentokrát?

Jako předkrm jsme pro vás vybrali květákovou polévku s rozmarýnovými krutony. Polévka je navrch ozdobena modrým sýrem.

Prosincové počasí si žádá příjem spousty vitaminů a zdravých látek, proto pro hlavní chod padla volba na čočku na kyselo s pošírovaným vejcem. Komu by k obědu chybělo maso, může sáhnout po klobásce či plátku uzeného a bude jistě spokojený.

Máte-li dnes místo na dezert, vyzkoušejte jednoduchou kokosovou panna cottu. Sladká tečka, jak se patří.