×

Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zdePOTVRDIT

Spojení prodejen Albert s prodejnami Spar a Interspar


VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, VÍTEJTE

Na této stránce jsou pro Vás k dispozici informace o procesu spojování prodejen Albert a SPAR, který byl ve středu 18. března 2015 úspěšně dokončen. Najdete tu novinky, tiskové zprávy a odpovědi na nejčastěji kladené otázky, které Vás jako zákazníky mohou zajímat. Pokud jste nenašli odpověď na svou otázku, neváhejte se na nás přímo obrátit pomocí kontaktního formuláře.

ČASTÉ DOTAZY ZÁKAZNÍKŮ

Jaký je současný stav přeměny sítě?

Ve středu 18. března 2015 byl v Ostravě – Porubě otevřen poslední zbývající INTERSPAR přeměněný na hypermarket Albert. Od této chvíle značky INTERSPAR a SPAR na českém trhu již neexistují a jsou nahrazeny prodejnami Albert. Aktuální mapu prodejen najdete na adrese http://www.albert.cz/nase-prodejny/mapa-prodejen.

Jaký dopad na zaměstnanost má spojení značek Albert a SPAR?

Zaměstnanci prodejen SPAR a INTERSPAR měli možnost stát se zaměstnanci společnosti Ahold, která prodejny Albert v České republice provozuje. V souvislosti s akvizicí nedošlo ke snížení pracovních míst na žádné z prodejen. Zaměstnanci společnosti SPAR byli vždy v průběhu příprav na rebranding prodejny proškoleni a seznámeni s novými procesy tak, aby se v prodejnách Albert cítili spokojeně a mohli poskytovat zákazníkům služby na nejlepší úrovni.

Jaká je budoucnost restaurací, bufetů a kaváren SPAR?

Albert doposud neprovozoval stravovací zařízení. Rozhodli jsme se ale pokračovat v provozu restaurací, bufetů a kaváren SPAR. Po určité době jej vyhodnotíme a rozhodneme o jejich dalším pokračování. Obdobně pokračujeme v oblíbené službě SPARty servis, nově přejmenovanou na Albert party servis. Nabídka pochutin nejen pro Vaši party je k dispozici na http://www.albertpartyservis.cz/. Kromě změny názvu se u této služby nic nemění.

Jaké letáky s informacemi o promočních akcích budu nyní dostávat?

V rámci rebrandingu došlo k optimalizaci distribuce letáků a v současné době naši zákazníci již dostávají do schránek příslušné letáky Albert. Rebrandované prodejny mají několik týdnů po otevření speciální leták, po určitém čase pak ovšem přejdou na leták standardní. Aktuální nabídku akčního zboží najdete vždy na našem webu – http://www.albert.cz/aktualni-letaky, tu speciální ve formátu pdf v detailu dané prodejny.

Jaká je budoucnost SPARty servisu, který momentálně nabízí online objednávku party pohoštění, které je možné vyzvednout na prodejnách SPAR?

SPARty servis byl nahrazen Albert party servisem. Kromě jména se ovšem nic nemění, i nadále si tedy máte možnost objednat oblíbené pohoštění, a to na adrese http://www.albertpartyservis.cz/.

Bude mít spojení SPARu a Alberta dopad na kvalitu zboží?

Realizovali jsme řadu průzkumů, abychom zjistili, co lidé v prodejnách SPAR a INTERSPAR kupovali. Naším cílem je, aby zákazníci neměli žádný důvod přestat v budoucnu ve svých obchodech nakupovat. Proto přistupujeme k rebrandingu tak, abychom v daných prodejnách zachovali jejich původní silné stránky a přidali k nim silné stránky Alberta. Učíme se jeden od druhého. Co se týká specifických řad produktů, nejenom že je zachováme v sortimentu, ale dále rozšíříme. Oslovili jsme např. Sdružení celiaků České republiky a radíme se o možnostech rozšíření nabídky výrobků pro tuto skupinu zákazníků pod značkou FreeFrom. Připravujeme i nové výrobky pod touto novou vlastní značkou.

Jaký vliv má a bude mít integrace na cenovou politiku současného sortimentu?

Zákazníkům chceme poskytovat i nadále ještě lepší služby a nabídku bez kompromisů na cenách. Cenovou úroveň zboží v prodejnách INTERSPAR tak upravujeme na základě vyhodnocení konkurenčního prostředí. Přijďte si do rebrandovaných prodejen nakoupit, věříme, že Vás naše ceny mile překvapí.

Budou po spojení SPARu a Alberta dále dostupné produkty vlastních značek, např. S-BUDGET, FreeFrom…?

Vlastní značky, jako je například S-BUDGET, zachovány nebudou, ale jejich ekvivalenty najdete v rámci našich značek – například BASIC, Albert Quality nebo Albert Excellent. Z reakcí zákazníků nejen na této stránce jsme se dozvěděli o velké oblíbenosti produktů FreeFrom a Vegie a s radostí oznamujeme, že tyto značky budou nadále dostupné i v Albertu.

Mám doma poukaz na nákup ve SPARu. Mohu jej uplatnit i v Albertu?

Papírové poukazy jsou přijímány v bývalých prodejnách INTERSPAR až do konce jejich platnosti. Elektronické dobíjecí karty bohužel zpracovat nedokážeme. Pokud ovšem přijdete na informace bývalé prodejny INTERSPAR, zůstatková částka Vám bude vyplacena.

Co všechno se přesně změnilo v prodejnách po jejich přeměně na Albert?

Po přestavbě jde o plnohodnotné prodejny Albert. Kromě výrazné vzhledové přeměny původních prodejen SPAR a INTERSPAR došlo i ke změně prostorového uspořádání a rozšíření nabídky o vlastní značky Albert, jako jsou BASIC, Albert Quality, Albert Excellent a Albert Bio. Pečlivě jsme vybírali ty nejsilnější atributy z obou značek s cílem přinést nejlepší nabídku na českém trhu. U prodejen jsme provedli jen menší změny, neboť INTERSPARy zákazníci vnímali dobře a patřily k jejich oblíbeným. Bývalým zákazníkům INTERSPARu tak i po změně značky zůstane vše, na co byli v minulosti zvyklí. Nyní ale za nižší ceny.

Budete moci vybírat z širšího sortimentu pečiva zahrnujícího také výrobky regionálních pekáren, které pečou vynikající chléb podle tradičních receptů. Zároveň však pokračujeme ve své vlastní pekařské výrobě. Naproti tomu úsek čerstvého masa, uzenin a lahůdek se nezměnil, neboť jeho koncepce je velmi oblíbená. I nadále tak budete moci zakoupit stejně kvalitní produkty od stejných řezníků, na které jste byli doposud zvyklí.

Změnila se otevírací doba nových Albertů?

Je možné, že se někde otevírací doba prodejen změnila oproti tomu, na co jste byli zvyklí. Konkrétní otevírací dobu jednotlivých prodejen najdete v jejich popisu na našich stránkách www.albert.cz.

Jaké privátní značky budou v prodeji v rebrandovaných hypermarketech Albert?

Zákazníkům nabízíme širokou paletu výrobků pod vlastními značkami, v současnosti se jedná o tyto řady výrobků:

  •  Albert Excellent: speciální sortiment nejlepší kvality,
  •  Albert Bio: sortiment produktů v bio kvalitě,
  •  Albert Quality: atraktivní a široká nabídka kvality srovnatelná se značkovými výrobky,
  •  BASIC: levné, a přesto kvalitní výrobky do každé domácnosti,
  •  FreeFrom: inovativní řada produktů pro zákazníky se speciálními stravovacími potřebami,
  •  Veggie: pokrmy nejen pro vegetariány, ale i pro ty, kteří si čas od času v rámci, zdravého životního stylu dopřejí bezmasý den,
  • Vybrané produkty z řady S-BUDGET.

Detailnější informace o našich vlastních značkách jsou k dispozici na webových stránkách www.albert.cz.

Na internetu jsem se dozvěděl/a informace o tom, že SPAR plánoval zavedení e-shopu pro online prodej potravin. Je něco podobného plánováno na rok 2015?

E-shop není prozatím na rok 2015 plánován.

Byli v rámci procesu integrace zachováni stejní dodavatelé, jako měl SPAR?

Dodavatelé zůstávají z velké části zachováni, dle smluv přechází po akvizici k Albertu.

Kontaktní formulář

Máte dotaz nebo postřeh, o který se chcete s námi podělit? Využijte prosím následující formulář. Na všechny otázky či připomínky budeme reagovat. Nejčastější dotazy anonymně zveřejníme v sekci Vaše vzkazy do Alberta.

Všechna pole jsou povinná.

Vaše vzkazy do Alberta

Pavel, Brno:
Byl bych rád, pokud byste zachovali řadu FreeFrom, cenou a kvalitou je to bezkonkureční řada pro zákazníky, kteří se chtějí nebo musí vyhýbat laktóze a lepku.
Víme, že řada FreeFrom je velmi oblíbená a proto produkty této značky najdete i v prodejnách Albert. Navíc jsme se spojili s Ligou celiaků a s jejich pomocí jsme dokonce sortiment rozšířili.

Anna, Karlovy Vary:
Moc mi chutná čerstvé pečivo v INTERSPARECH, to bych chtěl v nových Albertech!
Všude, kde to bylo možné, jsme zachovali dodavatele pečiva jako před rebrandingem prodejen.

Petr, Teplice:
Ze SPARů mám nejradši kvalitní maso a uzeniny, takže doufám, že je najdu i v předělaných Albertech.
Rádi našim zákazníkům plníme přání a proto řadu mas převzatou z Intersparu "U řeznického mistra" už teď najdete v prodejnách Albert.

Kateřina, Praha:
Na SPARech se mi líbí, jak jsou schopni přidat pokladní podle potřeby, takže nikde dlouho nečekám, snad na tom Albert nic nezmění.
Fronty se snažíme minimalizovat dlouhodobě, pokud se s nimi i tak setkáte, zavolejte na bezplatnou infolinku 800 402 402.

Alžběta, Třebíč:
Do SPARu chodíme už léta pro podestýlku Molly pro naši kočičku, tu tam Alberte určitě nechte!
Další z oblíbených produktů Intersparu - a máme pro vás dobrou zprávu: podestýlku Molly už teď můžete koupit v prodejnách Albert.

Honza, Kroměříž:
S rodinou se snažíme žít zdravě a ve SPARech jsme vždy našli zdravé produkty za super ceny, chtěla bych, aby po akvizici Albertem tyto značky nezmizely.
Nebojte, produkty značky Veggie budou již brzy dostupné v prodejnách Albert.

Novinky a tiskové zprávy

Zde najdete novinky a oficiální vyjádření ke spojení prodejen Albert a SPAR.

Všechny novinky

Albert Brno Cejl