Připravte si základ

Základ si připravíte ve dvou hrncích. Budete potřebovat lesní ovoce, tedy borůvky, ostružiny, maliny a jahody a také vodu a cukr.

Do jednoho kastrolu dejte vodu a cukr v poměru 1:1 a nechte vařit, dokud se cukr ve vodě nerozpustí. Tím vám vznikne sladký sirup.

Do druhého kastrolu vložte borůvky, ostružiny, maliny a jahody. Z jahod předtím odstraňte zelenou část a přepulte je. Ovoce nechte v hrnci svařit. Stačí vám na to přibližně 4 minuty od doby, kdy ovoce chytne var.

Mixujte a pasírujte

V této části se neobejdete bez tyčového mixéru a pasírovacího mlýnku. V případě, že nevlastníte pasírovací mlýnek, postačí vám jemné síto, přes které můžete rovněž pasírovat pomocí lžíce.

Po svaření rozmixujte ovoce na jemné pyré pomocí tyčového mixéru. Až ovoce rozmixujete, přelijte ho do pasírovacího mlýnku a pasírujte. Musíte totiž z pyré dostat pryč semínka a zrníčka.

 

 

Zpracujte sirup a nechte vyhladit

Po propasírování přelijte pyré do nádoby a přilijte trochu cukrového sirupu, který jste si připravili na začátku. Vznikne vám takzvaná granita.

Kdybyste chtěli v této fázi skončit, můžete promíchat a nechat zmrazit, čímž vám vznikne ovocná dřeň. Cílem našeho receptu je sorbet, proto pokračujte dále.

Potřebujete, aby drink nabral trochu na objemu, proto budete potřebovat dva bílky. Oddělte tedy ze dvou vajec bílky a přidejte je do nádoby. V tuto chvíli by se vám hodil zmrzlinovací stroj, který by vše dodělal za vás. Pokud ho však nemáte, obsah nádoby znovu promíchejte tyčovým mixérem.

Vložte nádobu do mrazáku a zhruba po hodině zkontrolujte, zda se v nádobě neodděluje pyré od sirupu. Pokud ano, znovu obsah promíchejte tyčovým mixérem a nechte dále mrazit.

Finalizujte

Po zmrznutí vyjměte nádobu z mrazáku a přilijte do ní trochu sektu. Aby vám z toho vznikla hladká zamrzlá hmota, rozmixujte obsah nádoby i se sektem znovu tyčovým mixérem.

Nyní je sorbet hotový. Rozdělte ho do dvou sklenic na šampaňské a můžete podávat. Můžete si vychutnat ideální zakončení večera se svou drahou polovičkou při zapadajícím slunci.