• Setkání nejlepších žáků na centrále společnosti Albert
  Albert spolupracuje s více jak 50 školami. Žáci z těchto škol vykonávají na prodejnách praktické vyučování nebo odborné praxe. Každoročně připravujeme pro vybrané školy setkání nejlepších studentů v pražské centrále. Celodenní setkání je naplněno bohatým programem a zajímavými...

  Albert spolupracuje s více jak 50 školami. Žáci z těchto škol vykonávají na prodejnách praktické vyučování nebo odborné praxe. Každoročně připravujeme pro vybrané školy setkání nejlepších studentů v pražské centrále. Celodenní setkání je naplněno bohatým programem a zajímavými workshopy. Žáci i učitelé nahlédnou pod pokličku velké nadnárodní společnosti.

   

  centrala

 • Schola Pragensis
  Každý rok na podzim se koná v Kongresovém centru Praha největší veletrh škol a školských zařízení. Albert se pravidelně účastní veletrhu jako partner středních škol, ale také jako významný a jeden z největších zaměstnavatelů v obchodě. Svým dominantním stánkem vítá...

  Každý rok na podzim se koná v Kongresovém centru Praha největší veletrh škol a školských zařízení. Albert se pravidelně účastní veletrhu jako partner středních škol, ale také jako významný a jeden z největších zaměstnavatelů v obchodě.

  Svým dominantním stánkem vítá příchozí na veletrh a nabízí možnosti uplatnění žáků na našich prodejnách a vždy přidá nějakou ochutnávku ze svých zdravých produktů

   

  schola pragensis

 • Pekař roku junior 2018
  Mezinárodní brněnská výstava Salima hostila 22.ročník národní soutěže Pekař roku junior. Soutěž se konala ve dnech 27. a 28. března jako součást Mezinárodního veletrhu mlynářství, pekařství a cukrářství. Generálním partnerem soutěže byla již podruhé společnost Albert, která chce podpořit pekařské...

  Mezinárodní brněnská výstava Salima hostila 22.ročník národní soutěže Pekař roku junior. Soutěž se konala ve dnech 27. a 28. března jako součást Mezinárodního veletrhu mlynářství, pekařství a cukrářství. Generálním partnerem soutěže byla již podruhé společnost Albert, která chce podpořit pekařské řemeslo právě u mladých učňů. Ve svých obchodech provozuje pekárny, kde také žáci vykonávají odborný výcvik a získávají cennou praxi tradiční výroby čerstvého pečiva v reálných provozech.

   

  1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  2

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  3

 • Albert podpořil Pekaře roku 2019
  23. ročník národní soutěže o titul PEKAŘ ROKU 2019 - kategorie junior, hostil mladé pekaře z celé republiky. Albert se stal již tradičně jejím generálním partnerem. V Albertu podporujeme pekařské...

  23. ročník národní soutěže o titul „PEKAŘ ROKU 2019 - kategorie junior“, hostil mladé pekaře z celé republiky. Albert se stal již tradičně jejím generálním partnerem.

  V Albertu podporujeme pekařské řemeslo a učňovské školství dlouhodobě, protože v hypermarketech provozujeme pekárny s vlastní výrobou, a navíc odebíráme pečivo od mnoha regionálních pekáren. V rámci výuky i praxe také řadu let spolupracujeme s odbornými školami po celém Česku.

  „Spolupráce se Svazem pekařů a cukrářů a podpora učňovského školství je pro nás dlouhodobě velmi důležitá. V našich obchodech zaměstnáváme více než pět stovek pekařů a při vlastní výrobě pečiva potřebujeme řemeslně kvalifikované profesionály. Proto nás těší vidět talent a zručnost účastníků soutěže a jsme rádi, že události jako tato pekařské řemeslo popularizují," říká Ctirad Nedbálek, personální ředitel.

  Ve finále soutěže se o prestižní ocenění utkalo 10 mladých pekařských talentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky. Předváděli své schopnosti a šikovnost odborné porotě při výrobě pšenično-žitného chleba, běžného a vícezrnného pečiva, vánoček a chodských koláčů.

   

  1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  2

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  3

 • Stáž francouzských pekařů
  26.2.jsme přivítali již podruhé pekařské učně z Francie z regionu Okcitánie, kteří začali na naší prodejně v Nových Butovicích třítýdenní stáž. V letošním roce máme 2 studenty Lucase a Mathise, kteří jsou studenti 2. ročníku a praxi mají v regionálních pekárnách....

  26.2.jsme přivítali již podruhé pekařské učně z Francie z regionu Okcitánie, kteří začali na naší prodejně v Nových Butovicích třítýdenní stáž.
  V letošním roce máme 2 studenty Lucase a Mathise, kteří jsou studenti 2. ročníku a praxi mají v regionálních pekárnách. Jejich studium spočívá ve dvou týdnech školní docházky a šesti týdnech praxe. Na stáž byli vybráni školou v rámci programu Erasmus a jsou na to patřičně hrdi, že byli posláni právě do České republiky.
  O pekařské řemeslo mají velký zájem a jejich cílem je věnovat se řemeslu, případně si otevřít vlastní pekárnu.
  V závěru stáže nám přislíbili překvapení v podobě upečení pravého francouzského pekařského výrobku. Který to bude, se musíme nechat překvapit.

   

  12

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  3

 • S Albertem na praxi
  Děti z Dětského domova v Havířově a z ostravské neziskové organizace STOP si vyzkoušely práci v naší ostravské prodejně Nová Karolína. V Albertu poskytujeme mladým lidem ze sociálně ohroženého prostředí pravidelně možnost získání reálných zkušeností, které jsou často i...

  Děti z Dětského domova v Havířově a z ostravské neziskové organizace STOP si vyzkoušely práci v naší ostravské prodejně Nová Karolína. V Albertu poskytujeme mladým lidem ze sociálně ohroženého prostředí pravidelně možnost získání reálných zkušeností, které jsou často i prvními zkušenostmi z pracovního prostředí.

  Během školního roku u nás každoročně absolvuje praxi na 700 učňů. Žákům dáváme možnost získat odborné dovednosti na různých pozicích – od pekaře, přes prodavače, operátora skladování až k obchodníkovi u čtyřletého maturitního oboru.

  V rámci celodenního workshopu v ostravském hypermarketu Albert v Nové Karolíně se děti mohly dozvědět plno zajímavých informací o fungování společnosti, možnostech praxí a brigád, ale i kariérního růstu včetně následné praktické ukázky u vybraných pozic. Cílem projektu do Alberta na praxi je ukázat mladým lidem ze sociálně ohroženého prostředí fungování maloobchodu a zároveň v případě zájmu o brigádu, tuto první pracovní zkušenost zprostředkovat.

  1

 • Soutěže odborných dovedností
  Albert podporuje také soutěže odborných dovedností žáků v oborech prodavač specialista, obchodník a aranžér. Soutěže pořádají každoročně vybrané střední školy z Plzně, Kroměříže a Děčína. Soutěže se účastní žáci z několika středních škol z celé ČR, při které mají možnost...

  Albert podporuje také soutěže odborných dovedností žáků v oborech prodavač specialista, obchodník a aranžér. Soutěže pořádají každoročně vybrané střední školy z Plzně, Kroměříže a Děčína. Soutěže se účastní žáci z několika středních škol z celé ČR, při které mají možnost porovnat své odborné a teoretické znalosti, které mnohdy načerpali na našich prodejnách Albert.

   

  1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  2

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  3