• Dezinfekce i pomůcky k domácí výuce. Dětské domovy je nakoupí díky grantu Nadačního fondu Albert
  22.4.2020 – Celkem 1 000 000 korun putuje do šedesáti šesti organizací z třinácti krajů, které se přihlásily do mimořádné grantové výzvy. Dětské domovy, výchovné ústavy, azylové domy a neziskové organizace je využijí na pokrytí mimořádných výdajů spojených s epidemií koronaviru.
 • Velikonoce v karanténě: Oslaví je polovina domácností, s příbuznými se spojí telefonicky nebo přes internet
  9.4.2020 – Češi letos historicky poprvé oslaví Velikonoce v karanténě. Izolace od ostatních členů rodiny a přátel ovlivní i přístup obyvatel k oslavám. Podle exkluzivního průzkumu obchodů Albert se část Čechů rozhodla kvůli nouzovému stavu neslavit vůbec, menší polovina oslaví svátek vzhledem k aktuální situaci s rodinou.
 • Jak správně používat oleje v kuchyni. Základní pravidla přehledně
  7.4.2020 – Sezamový, avokádový, dýňový, olivový, konopný, kokosový, slunečnicový nebo řepkový olej. V obchodech najdeme velký výběr různých druhů olejů, ve kterém není vždy snadné se zorientovat. Nesprávným používáním si do těla zbytečně pouštíme škodlivé látky. Víte, jak se kterým olejem nakládat?
 • Albert pomáhá v těžké situaci, daruje potraviny potřebným i zdravotníkům v nemocnicích
  2.4.2020 – Aktuální situace u nás i ve světe mění plány osobní i společenské. Více než kdy jindy je potřeba myslet na ty, kteří to nejvíce potřebují a směřovat k nim naši pomoc. Proto se obchody Albert rozhodly pravidelně darovat tisíce kusů trvanlivého zboží České federaci potravinových bank a dalšími dary podporovat také zdravotníky ve vybraných nemocnicích v nejvíce postižených oblastech. Po dobu trvání nouzového stavu tak Albert rozdá 10 000 porcí jídla týdně.
 • Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování
  1.4.2020 – Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru.
 • Albert instaluje plexiskla k pokladnám. Zaměstnanci i zákazníci nyní budou více chráněni
  24.3.2020 – Albert rozjel bleskovou akci s instalací plexiskel na pokladnách. Tato dodatečná ochrana pro pokladní i zákazníky bude instalovaná během tří dní na všech dvou a půl tisících pokladnách po celém Česku. Pro zákazníky zároveň Albert nalepí do prostoru před pokladnami navigační samolepky, které vyznačí bezpečný dvoumetrový sanitační odstup mezi zákazníky. Obchody Albert již více než dva týdny plní kritickou úlohu v zásobování obyvatel potravinami a drogistickým zbožím.
 • Supermarket Albert Vltava otevírá pro zákazníky i v těžké době
  20.3.2020 – I během vyhlášeného stavu nouze kvůli rozšíření koronaviru otevřel Albert rekonstruovanou prodejnu. Zákazníci z Modřan a okolí tak dostávají další příležitost ke zdravému a pohodlnému nákupu v sousedství. Rekonstruovaný Albert Vltava otevřel ve středu 18. března a přináší zákazníkům moderní vzdušnou prodejnu rozšířenou o novinky nejen v nabídce zboží.
 • Semkli jsme se a pomáháme si. Albert děkuje za roušky
  19.3.2020 – Procházíme těžkou zkouškou. V těchto nelehkých časech jsme se ale dokázali semknout a vzájemně si pomáháme. Lidská sounáležitost pomáhá také řešit nedostatek ochranných pomůcek. Roušky, díky kterým se můžeme vzájemně chránit, šije, kdo může. Obchody Albert jsou velmi vděčné všem spolkům, jednotlivcům i vlastním zaměstnankyním a zaměstnancům, kteří jim roušky poskytují.