• Albert využil koronavirové odstávky na centrále ke kompletní rekonstrukci
  15.7.2020 – Albert využil období koronakrize, kdy zaměstnanci pracovali z domova v režimu home office, a zrekonstruoval pro ně centrálu. Větší část je již hotová a páska u prvního dokončeného patra se stříhala již 1. června, ještě s rouškami na ústech a za malé přítomnosti pracovníků. V té době totiž platilo bezpečnostní rozdělení na dva týmy, které se po týdnech střídaly.
 • Albert zrychluje vývoj robotických technologií, budou doplňovat zboží i uklízet a sanitovat povrchy
  9.7.2020 – Krize způsobená nemocí COVID-19 urychlila inovace mimo jiné i v robotických technologiích. Albert v Nizozemsku vyvíjí robotické rameno, které bude doplňovat zboží do regálů, skenovat chybějící položky a upravovat vystavení. Vyhlásil také soutěž na autonomního úklidového robota.
 • Obchody Albert zkrátily účtenky. Ušetří až 71 tun pokladní pásky
  1.7.2020 – Albert zkrátil účtenky. V nové podobě si zákazníci odnáší informace o nákupu na papírku téměř o 8 centimetrů kratším. Při stamilionových objemech transakcí za rok jde o úsporu 20 tisíc kilometrů pokladní pásky, což je polovina obvodu celé zeměkoule. Odhadem se tak ušetří 71 tun termopapíru.
 • Kuchtíci změřili síly v kuchařské soutěži Finále Zdravé 5. Zápolení si užili i na dálku
  25.6.2020 – Ani karanténní opatření a koronakrize nezabránily pokračování populární kuchařské soutěže. Osmý ročník se odehrál online a malí kuchaři z mateřských školek, základních škol, dětských domovů i neziskových zařízení připravovali v soutěži Finále Zdravé 5 svačinky podle vlastních originálních receptů. Na vítěze čekala odměna v podobě kuchařského kurzu. Celkem se letos do soutěže zapojilo přes 130 týmů.
 • Albert rozšiřuje nabídku piv z minipivovarů. V době koronakrize jeho odběr pomohl několika z nich
  24.6.2020 – V době koronakrize prodejny Albert více než zdvojnásobily prodeje piv z minipivovarů. Doplňková nabídka k pivům velkých značek i regionálních pivovarů rostla především díky faktu, že tato piva jsou zpravidla na čepu pouze ve vybraných hospodách a restauracích, které byly v době koronakrize zavřené. Za této situace rozšířily prodejny Albert stávající nabídku piv právě z minipivovarů. V sedmi desítkách obchodů tak zákazníci najdou speciální lednice. Celkově Albert nabízí přes 150 druhů piv z 28 minipivovarů. Výběr se liší prodejnu od prodejny a tvoří ho vzhledem k malému výstavu a omezené nabídce vždy pouze piva z oblastí, které jsou nejblíže dané prodejně.
 • Albert spouští mobilní aplikaci Můj Albert, která zákazníkům usnadní výběr a nákup potravin
  18.6.2020 – Jihlavští zákazníci jako první zkoušejí aplikaci Můj Albert, která poskytuje přehled o aktuálních slevách, cílená doporučení zlevněného zboží či novinek. Funkce peněženka umožňuje sbírání kreditů, které mohou zákazníci proměnit v dodatečné slevy. Pilotní provoz odstartoval v Jihlavě 3. června. Již dříve měli možnost aplikaci otestovat vybraní zaměstnanci.
 • Program „Bertík pomáhá 2021“ otevřel příjem grantových žádostí
  15.6.2020 – Charitativní program Nadačního fondu Albert na podporu volnočasových a vzdělávacích aktivit pro děti ze sociálně ohroženého prostředí opět přijímá žádosti. Organizace se mohou hlásit do 19. července. Na podzim pak zákazníci obchodů Albert vyberou úspěšné projekty ze svého okolí. Oblíbené hlasování bude již tradičně probíhat pomocí žetonků „Bertíků“. Vítězné projekty si celkově rozdělí čtyři miliony korun.
 • Bylinky, které vládnou českým kuchyním? Stálicemi jsou majoránka a bazalka, na koriandr si zvykáme
  8.6.2020 – Dochutí pokrm, krásně provoní kuchyň a výborně poslouží i při grilování. Bylinky jsou odjakživa součástí pokrmů i nápojů. Někdo oceňuje jejich aroma, jiný zase prospěšnost pro zdraví. Díky jejich snadné dostupnosti je využíváme častěji než v minulosti. Stačí zajít do obchodu a vybrat si ze široké nabídky. Které jsou v českých kuchyních ty nejoblíbenější, ukázal průzkum obchodů Albert.