Vítězové kategorie Základní školy:

  • Praha: Tým ZŠ Ohradní z Prahy 4 ve složení Magdaléna Koudelková, Petra Živná a Simona Švecová
  • Brno: Tým ZŠ Štáflova, Havlíčkův Brod (z důvodu nemoci se účastnili moravského, ne českého finále) ve složení Katka Řehořová, David Matula, Filip Prokop

 Vítězové kategorie Dětské domovy:

  • Praha: Tým DD Solenice ve složení David Jelínek, Matěj Diče a Martin Diče
  • Brno: Tým DD Loreta Fulnek ve složeníMarie Čonková, Kristýna Čonková a Patricie Ciesloková

Porotci Eva Nepokojová, koordinátorka Zdravé Pětky, RNDr. Pavel Suchánek, výživový poradce a Martin Kudlík, mistr kuchař, byli nadšeni vysokou úrovní prezentovaných výsledků. V první disciplíně tvořily týmy díla z předem daných kusů ovoce a zeleniny na téma Den dětí, ve druhé měli prostor na přípravu pokrmu z vlastních surovin. Mezi pokrmy se našla Noemova archa, Labutí jezero nebo Kolotoč.

„Jsme velmi překvapeni, jak úžasné nápadité a vtipné pokrmy děti v rámci půlhodinového limitu připravily. Rozhodnout o vítězi bylo velmi složité, protože skvělých výtvorů jsme viděli hned několik. Nakonec porotu přesvědčily pokrmy, které byly nejen jedinečné z hlediska kreativního nápadu a zpracování surovin, ale i chuťové vyváženosti,“ prozradila Judita Urbánková, ředitelka komunikace společnosti Ahold a členka správní rady Nadačního fondu Albert, který soutěž podpořil ve svém grantovém řízení.

„Zlaťáci v kuchyni“ jsou první ze série talentových show Zdravé Pětky. Soutěž probouzí v dětech zájem o zdravé potraviny a přípravu jednoduchých pokrmů z nich.

Seznam všech vítězných týmů naleznete na www.zlataci.cz .