V posledních dnech jsme svědky lidské solidarity a pomoci. Kdo má síly a čas šije, nakupuje potřebným či jinak pomáhá. Roušky vyrábí jednotlivci, sdružení či shánějí města. „Roušky jsou aktuálně nedostatkovým zbožím, proto bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří nám je nosí a darují. Díky iniciativě našich zaměstnanců, brigádníků, různých spolků, městských samospráv a dalších institucí může mít personál v našich prodejnách tyto ochranné pomůcky. Je skvělé, jak si dokážeme v této nelehké době pomáhat,“ říká Ctirad Nedbálek, personální ředitel společnosti Albert. 

Dvě prodejny Albert se nacházejí v obcích Uničov a Litovel, na které je vyhlášená karanténa. „Roušky pro pokladní nám poskytl i samotný starosta. Nosí nám je také zákazníci a zástupci místní komunity,“ vyjmenovává Ctirad Nedbálek. „Je to pro nás velká pomoc, protože respirátory a roušky nejsou nejen v Česku, ale ani celosvětově k sehnání. Máme již několik týdnů objednané zásilky z různých asijských zemí, dodávka se ale neustále zpožďuje a je těžké se na ni spolehnout,“ dodává.

rousky prodejna Trutnov

 

Roušky Albertu předalo i město Trutnov, které vyzývá své obyvatele, aby mu pomohli s jejich výrobou. Město darovalo roušky také do nemocnice, praktickým lékařům, hasičům či do domovů seniorů. Pokladním v Neratovicích zase daroval přibližně třicet roušek místní zubní lékař. „Je to jenom příklad každodenních příběhů lidské solidarity, které jsme aktuálně svědkem,“ uzavírá Ctirad Nedbálek.