Intenzivní vánoční kampaň v Albertu se letos nesla ve znamení pečení a vaření, protože jediný správný recept na šťastné Vánoce je ten váš! A k přípravě vánočních specialit se vztahovala i soutěž Rozsviťte Česko. Soutěž spočívala v nahrání vánočního receptu a fotografie připraveného jídla na www.rozsvittecesko.cz a přiřazením k Albertu, do kterého chodí autor nakupovat nejraději. Každý recept s fotografií tak získal pro danou prodejnu „světýlko“. Nejvíce „světýlek“ získal díky svým příznivcům hypermarket Albert v Kunovicích na Zlínsku. Místní obyvatelé si tak mohli užít novoroční ohňostroj. 1. ledna 2013 tak proběhla tradiční pyrotechnická veselice nejen v hlavním městě, ale v 17:00 také na druhém konci republiky, v moravských Kunovicích.

Kromě hlavní výhry probíhalo také každodenní slosování o balíčky pyrotechniky v hodnotě 2.000 Kč. Seznam všech výherců je zveřejněn na stránkách soutěže, stejně tak mapka se světelnými body prodejen Albert.

„Naším cílem bylo připravit zákazníkům prodejen Albert co nejpříjemnější Vánoce a vstup do nového roku. Připravili jsme proto tuto soutěž, díky které se mohli zákazníci pochlubit svými recepty a současně vyhrát hezkou cenu pro sebe i pro své město ,“ říká Martin Eliáš, marketingový specialista společnosti Ahold Czech Republic. „Velmi nás potěšil zájem našich zákazníků, kteří se rozhodli svůj oblíbený Albert podpořit i touto cestou,“ dodává Martin Eliáš.

O průběhu soutěže byli zákazníci pravidelně informováni prostřednictvím webových stránekwww.rozsvittecesko.cz , www.albert.cz a facebooku www.facebook.com/albertceskarepublika. V prodejnách byly viditelně umístěny POS materiály.