Návštěvníky Múzování ve Svitavách čeká od 12:00 do 16:30 hodin bohatý program plný soutěží a her na čtyřech různých místech. Děti, které za pomoci Múz splní všechny úkoly, dostanou odměnu, a zároveň se i něco zajímavého naučí.

„Děti i dospělí budou moci vedle účasti v soutěžích ochutnat také občerstvení, které pro ně připraví děti z dětského domova společně se zaměstnanci svitavských prodejen Albert,“ uvádí Judita Urbánková, členka správní rady Nadačního fondu Albert.

Přímo na Náměstí Míru bude umístěn stan Nadačního fondu Albert, kde děti dostanou soutěžní kartičky a budou moci splnit svůj první soutěžní úkol. Zajímavým zážitkem bude určitě netradiční sport, tzv. woodkopf.

V Albertu na Náměstí Míru budou děti moci soutěžit mimo jiné na stanovišti Zdravá pětka, kde poznají všemožné chutě, vůně i tvary ovoce a zeleniny.

V Mateřském a rodinném centru Krůček Svitavy se mohou těšit na žonglování a zároveň pro ně budou připraveny rukodělné dílny a další soutěžní stanoviště. Poslední stanoviště v Krizovém centru J. J. Pestalozziho nabídne kouzla a čáry v kouzelnické dílně a netradiční body painting.

Cílem komunitního projektu Múzování je propojit různé sociální světy. Program je postavený na spolupráci města, dětského domova, neziskových organizací, prodejen Albert a veřejnosti. V rámci Múzování se všichni společně podílí na přípravě a realizaci akce, jejímž cílem je účastníkům zpestřit den a umožnit jim poznat životy lidí kolem nich.

Více informací o projektu Múzování s Albertem a dalších aktivitách Nadačního fondu Albert naleznete na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz a www.zdrava5.cz.