Na českém trhu působí společnost Ahold ČR již plných 25 let a podnikáme plně v souladu s platnou legislativou. Také ujednání platné kolektivní smlouvy naplňujeme beze zbytku a plnění pravidelně projednáváme s odborovými organizacemi.

Ještě dnes jsme požádali pana premiéra o schůzku, na které mu rádi poskytneme plný obrázek o situaci včetně korektních čísel a plánů. 

Stále věříme, že kolektivní vyjednávání se má odehrávat na osobním setkání a nikoliv přes média, proto nebudeme situaci komentovat nad rámec toho, co jsme již řekli. Zde je krátká rekapitulace již zmíněných faktů:

  • V letošním roce jsme přistoupili ke zvýšení mezd již třikrát. Průměrná mzda provozních zaměstnanců zvýšila v roce 2016 o 11,7 %. Není pravdou, že by průměrná mzda provozních zaměstnanců byla 12 500,- korun. Pravdou je, že zaměstnanci na provozních pozicích v průměru vydělávají při plném úvazku 15 500,- korun včetně variabilní složky. Tento průměr nezahrnuje manažerské pozice provozu prodejen.
  • Albert je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů v České republice s téměř 17 tisíci zaměstnanci na všech úrovních, od zaměstnanců v obchodech přes specialisty až po střední a vyšší manažerské pozice. Na českém trhu působí společnost již 25 let, je stabilním zaměstnavatelem a zaměstnancům umožňuje pracovat na více než 300 prodejnách ve všech krajích Česka.
  • Zaměstnanci dostávají také atraktivní balíček zaměstnaneckých benefitů, který obsahuje stravenky, příspěvek na dopravu, příspěvek na penzijní spoření, příspěvky na sport, rekondiční volno a další.