„Našim cílem bylo umožnit účastníkům poznat životy lidí kolem nich a propojit tak v Hrotovicích různé sociální světy. To se díky hojné účasti, pestrému programu Múzování a hezkému počasí povedlo,“ uvádí Judita Urbánková, členka správní rady Nadačního fondu Albert. „Úsměvy na tvářích všech, kteří se rozhodli s námi strávit sobotní odpoledne, nás motivují k organizaci dalších takových akcí,“ doplňuje.

Nejenže měli příchozí možnost prohlédnout si hrotovický dětský domov, který se pyšní úctyhodnou tradicí, ale zároveň pro ně byl připraven zajímavý doprovodný program v rámci Múzování s Albertem. Děti se mohly zapojit do soutěže o zajímavé ceny a přitom si vyzkoušet body painting, skákání v pytli, kroket, woodkopf, žonglování a mnoho dalších aktivit. Mezi stanovišti nechyběla ani Zdravá 5 s radami a tipy pro vyvážený životní styl.

Občerstvení pro návštěvníky přichystaly samy děti z dětského domova za asistence zkušených pekařek z třebíčského hypermarketu Albert. „Děti byly při přípravách pletýnek, koláčků i anglických rohlíků moc šikovné. Všechno zvládaly velmi rychle. Takové pomocníky bychom potřebovaly pořád,“ chválily dětské pomocníky pekařky.

Projekt Múzování s Albertem je postavený na spolupráci města, dětského domova, neziskových organizací, prodejen Albert a veřejnosti. Informace o projektu jsou k dispozici na webových stránkách Nadačního fondu Albert www.nadacnifondalbert.cz.