Program „Bertík pomáhá“ běží letos už dvacátým rokem. Za tu dobu podpořil tisícovky charitativních projektů zaměřených na vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. „Dvacet let je dlouhá doba. Na konkrétních příbězích dětí vidíme, kam se posouvají a co jim podpora Bertíků dává. Věřím, že zákazníci budou v o projektech a příbězích ze svého blízkého okolí rozhodovat se stejným nadšením jako v předchozích letech,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Hlasovat může každý

Za každý nákup v hypermarketu Albert v hodnotě nad 200 korun obdrží zákazník jeden žetonek – takzvaný Bertík. Ten pak stačí vhodit do hlasovacího boxu za pokladnami jednomu ze dvou nominovaných projektů a dát tak hlas tomu, který chce podpořit.

Dva projekty v každém regionu

Organizace mohou přihlašovat své projekty do 7. června 2019. Došlé žádosti vyhodnotí Správní rada Nadačního fondu Albert, která pak také nominuje v každém z celkově 40 regionů dva nejlepší projekty do finálního hlasování ve všech hypermarketech a dvou supermarketech Albert.

O přízeň zákazníků se pak tyto projekty budou ucházet na podzim. Ten, který v daném regionu obdrží od nakupujících více Bertíků, získá finanční příspěvek v hodnotě 60 tisíc korun, druhý si pak odnese 40 tisíc korun. Celkově Nadační fond Albert v programu „Bertík pomáhá“ rozdělí částku 4 miliony korun. „Žádný z projektů v obchodech tak nezůstane bez pomoci. Zákazníci si mohou být jistí, že jejich podpora se dostane oběma projektům,“ dodává Petra Režná.

BertíkPřihlašování projektů na webu

Žádosti mohou organizace a zařízení zasílat ve speciálně vytvořeném registračním systému. Podrobnosti o programu jsou k dispozici na webových stránkách v části pro žadatele Bertík pomáhá, kde můžete navíc sledovat Bertíkovu štafetu představující příběhy dětí, které i díky Nadačnímu fondu Albert nabraly ten správný směr.