Každý den, nejen ten určený k oslavě mléka, by měl začínat vydatnou a zdravou snídaní. Pro nastartování našeho organismu jsou mléčné výrobky ideální. Nezapomeňte je dopřát i svým dětem, které dostatečný příjem vápníku a bílkovin v období růstu potřebují nejvíce. Výrobky z mléka jsou navíc dobrým základem i pro dopolední a odpolední svačiny.

„I když se objevuje řada názorů zpochybňujících vhodnost mléka ve výživě dětí a dospívajících, tak současné vědecké poznatky ukazují, že mléko a mléčné výrobky jsou v naší výživě prakticky nenahraditelné. Podle aktuálních studií mají zásadní vliv na zabudování vápníku do kostí a hrají podstatnou úlohu v naší obranyschopnosti. Diskutabilní je konzumace mléka u dospělých, ale zcela bez diskuze 

je nenahraditelnost mléčných výrobků, a to zejména zakysaných, ve stravě dětí i dospělých,“ uvádí Pavel Suchánek, výživový poradce Zdravé 5.

 Lupínky s mlékem k snídani

 
Kukuřičné lupínky s mlékem představují rychlou a vydatnou snídani. Prodejny Albert nabízí tyto produkty pod vlastní značkou BASIC za velmi zajímavé ceny. Trvanlivé 

mléko můžete nakoupit do zásoby stejně jako sáčky lupínků, takže se nikdy nestane, že byste doma neměli něco zdravého k snídani.

 

Jogurt či mléčná rýže k svačině

Nepodceňujte ani dopolední svačinu. Před obědem výborně zasytí například bílý jogurt s ovocem či medem. Mlsné jazýčky mohou sáhnout po čokoládové či

 jahodové mléčné rýži, kterou v prodejnách Albert najdete také pod značkou BASIC. Nakrájíte-li si k mléčné rýži jablko nebo banán, budete mít dostatek energie až do oběda.
 

 

Zažeňte hlad i odpoledne

Odpolední svačina bývá často opomíjena, a to i přesto, že tvoří nedílnou součást vyváženého jídelníčku. Co třeba sáhnout po tvarohu s nakrájenou paprikou nebo okurkou? Tvaroh můžete také dochutit svým oblíbeným kořením nebo bylinkami.