Čtení je nejen zábava, ale navíc i způsob osobního rozvoje. Má totiž pozitivní vliv na fantazii, rozvíjí mozek a napomáhá dětem k soustředění. Blahodárný vliv má samozřejmě i na slovní zásobu, schopnost vyjadřování a intelekt. Lásku k četbě je třeba pěstovat od malička a dítě by mělo číst pohádky společně s rodičem i v době, kdy se samo začne učit číst. Právě proto obchodní řetězec Albert spustil novou sběratelskou kampaň, díky níž si děti budou moci přečíst příběhy postaviček z těch nejoblíbenějších kreslených pohádkových seriálů.

„Společně trávený čas u čtení a vyprávění se může stát každodenním rituálem, který dětem přináší pocit štěstí a bezpečí. Je proto opravdu důležité, aby rodiče dětem předčítali od nejútlejšího věku a v předčítání pokračovali i poté, co se dítě samo stane čtenářem,“ říká doc. PhDr. Markéta Švamberk Šauerová, Ph.D., dětská psycholožka. „Pro začínajícího čtenáře jsou pak velmi důležité knížky s příběhy, které zná z raného dětství a navazuje v nových příbězích již na něco důvěrně známého,“ doplňuje.

Motýl Emanuel či Cipísek

V nové kampani se objevují knížky Káťa a Škubánek, Cipísek, motýl Emanuel, hajný Robátko, Křemílek a Vochomůrka, Štaflík a Špagetka, koťata či postavičky z Pohádek z Větrné Lhoty. Všechny knihy byly ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros vytištěny exkluzivně pouze pro účely kampaně a budou k dostání výhradně v obchodech Albert.

„Loňská kampaň Dětská knihovnička se setkala s nečekaným zájmem zákazníků, a my jsme se rozhodli vyjít jim vstříc také letos. Výsledkem je osm nových knížek, s nimiž bude pro děti čtení zábavnou formou, jak se seznámit s příběhy jejich oblíbených postaviček. Se začátkem školního roku se knížky navíc můžou stát skvělým pomocníkem při výuce čtení,“ říká Barbora Vanko, mluvčí obchodního řetězce Albert.

Knížka za 10 nasbíraných bodů

Za každých 200 korun nákupu nebo zakoupení partnerského produktu zákazník obdrží jeden bod. Ten si nalepí na speciální kartičku dostupnou ve všech prodejnách Albert. Za každých deset bodů si pak vybere jednu z osmi nových knížek s pohádkovými příběhy. Knížky lze pořídit do 27. září, či do vyprodání zásob v jednotlivých prodejnách.

Více informací naleznete na www.albert.cz.

aa