Výtěžek sbírky Nadační fond Albert dětem v Olomouckém kraji podpoří tyto projekty:

DD a ŠJ Olomouc

Podpora volnočasových aktivit dětí

80 000 Kč

DD Hranice

Kdo si hraje, nezlobí

43 900 Kč

DD Zábřeh

Podpora volnočasových aktivit dětí z DD a příprava dětí na odchod

60 000 Kč

DD a ŠJ Olomouc

Podpora vzdělávání, zájmového vzdělávání a integrace klientů DD do společnosti

50 000 Kč

Sdružení Podané ruce

Terénní programy na Olomoucku

100 000 Kč

Dům dětí a mládeže Veselí nad Moravou

Volnočasové aktivity dětí a mládeže místního nízkoprahového centra

50 000 Kč

„V Olomouckém kraji jsme finančně podpořili 6 projektů zaměřených na vzdělávání a pomoc dětem ze sociálně slabšího prostředí. Zároveň je dětem a mládeži určen celorepublikový amatérský triatlonový závod Albert Triatlon Tour, který jsme ze sbírky již potřetí také financovali, a který proběhl i v Olomouci. Náš nový projekt D o Alberta na praxi zase umožňuje mladistvým klientům dětských domovů brigády v prodejných Albert ,“ říká Judita Urbánková, ředitelka komunikace společnosti Ahold a členka správní rady Nadačního fondu Albert.

 

Výše uvedené projekty jsou podpořeny z výtěžku sbírkové akce s názvem Nadační fond Albert dětem, která proběhla na prodejnách Albert v červnu 2012 a přinesla dětem téměř 2 miliony korun. Správní rada Nadačního fondu Albert vyčlenila na pomoc sociálně ohroženým dětem v roce 2013 další tři miliony korun z prodeje plastových tašek k nákupům v prodejnách Albert. Nadační fond Albert rozdělil tyto prostředky mezi více než 100 dětských domovů a neziskových organizací pomáhajících dětem a mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí ze všech krajů České republiky.

Podrobné informace o grantovém programu Nadační fond Albert dětem najdete na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz . Program S Bertíkem za dětským úsměvem, na nějž tento charitativní projekt navazuje, podpořil za uplynulých dvanáct let částkou více než 80 milionů korun stovky institucí, jako jsou dětské domovy, domovy na půl cesty a ústavy sociální péče.