Letní stáž je vítanou příležitostí pro vysokoškoláky, kteří chtějí získat reálné pracovní zkušenosti při práci na zajímavých projektech pod vedením profesionálů a zároveň si přivydělat. Pozorujeme, že studenti chtějí rozšiřovat vědomosti z přednášek a získat praxi ve studovaném oboru. Program Summer Internship představuje skvělou příležitost, jak mohou využít dosavadních znalostí v prostředí úspěšné mezinárodní firmy,“ říká Kateřina Ullmannová, HR manažerka společnosti Albert a dodává: „O stáže je každoročně mezi studenty velký zájem. Jen letos nám dorazilo přes sto padesát přihlášek.“

Zajímavé projekty, které umožňují uskutečnit vlastní nápady

Summer Internship v Albertu je zaměřen na skutečnou práci, studenti mají za úkol vést od začátku do konce projekty, které pomohou v reálném byznysu. Například studentka Tereza Ondrášková má za úkol v týmu komunikace práci na projektu media hub, tedy samostatných webových stránek pro novináře a odborníky. „Do programu Summer Internship jsem se přihlásila, jelikož mě zaujala náplň projektu. Chtěla jsem rozvíjet své znalosti a získat nové zkušenosti z praxe. Proto jsem neváhala a ozvala se na projekt New Media Hub, v kterém mohu využít a realizovat svoje nápady. Je skvělé, že Albert umožňuje studentům práci na projektech, které se po ukončení stáže doopravdy uskuteční a po celou dobu máme kolem sebe tým, který nám dává zpětnou vazbu a posouvá nás vpřed,“ říká stážistka Tereza Ondrášková z Fakulty managementu Vysoké školy ekonomické v Jindřichově Hradci.

Vysokoškoláci pracují také na projektech specifických pro maloobchod, jako je například sortiment grilovací sezóny či analýza moderních technologií v obchodě a možnosti další digitalizace. Kromě pražské centrály Alberta se program Summer Internship koná také v rámci distribučního centra, kde jeden ze stážistů mapuje proces vratných obalů.

Summer Internship3

Studentská stáž může nastartovat kariéru

Zmínka o stáži v životopisu může pomoci rozjet kariéru po studiu. Nemusí však zůstat jen u stáže. Úspěšní stážisté zůstávají v Albertu i po skončení stáže. Jedním z nich je i Martin Kostelecký. „Summer Internship byl pro mě výbornou zkušeností při studiu. Během stáže jsem se seznámil s profesionály v oboru a bavilo mě pracovat v dobré atmosféře, ve které jsme řešili rozmanité pracovní úkoly. Následně jsem dostal příležitost v Albertu pracovat,“ říká Martin Kostelecký, který je nyní v oddělení marketingu.