Komentář Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb

„Jsem velmi ráda, že při kolektivním vyjednávání došlo ke shodě a zaměstnanci budou za svou náročnou práci odměněni. Albert je jedna z mála společností, která i v této velmi složité době přistupuje k zaměstnancům férově. Navýšení minimálně o 3 % zabrání propadu reálné mzdy a to je pro odbory v této době velmi podstatné. Ke shodě s vedením společnosti došlo i v oblasti čtvrtletního bonusu. Pro zaměstnance bude tento bonus zpříjemněním předvánočního období,“ říká Renáta Burianová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.

Komentář zaměstnavatele, společnosti Albert Česká republika

„I přes náročné období, kterým aktuálně celá společnost prochází, navýšíme mzdy i v následujícím roce. Navazujeme tím na přechozí roky a pokračujeme v naší cestě být dobrým, férovým a oblíbeným zaměstnavatelem. Navýšení investice do mezd bude znamenat dodatečné náklady v řádu stovek milionů korun. Důležitým krokem je také mimořádná odměna, kterou budeme vyplácet jako poděkování provozním zaměstnancům na prodejnách již podruhé v tomto roce a poběží po celé čtvrté čtvrtletí. Stejně jako na jaře tak poděkujeme našim kolegům v prodejnách za dobrou práci v podmínkách, které jsou ztížené stávající situací,“ přibližuje Ctirad Nedbálek, viceprezident lidských zdrojů společnosti Albert Česká republika.

V posledním čtvrtletí tohoto roku dostanou zaměstnanci na prodejnách Albert mimořádný bonus ve výši až 3000 korun. Jedná se již o druhou vlnu vyplácení mimořádných odměn. Během jarního nouzového stavu dostávali provozní zaměstnanci odměny v řádech tisíců s celkovým nákladem 70 milionů korun.

Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v České republice. Ve více než třech stovkách prodejen, třech distribučních centrech a na centrále společnosti pracuje na různé úvazky přibližně 17 000 lidí. Péče o ně zahrnuje také benefity. Jde například o kvartální patnáctiprocentní slevu na velký rodinný nákup v obchodech Albert, finanční příspěvky na dopravu či penzijní pojištění, stravenky, kartu Multisport nebo rekondiční volno. Velmi intenzivně se už několik let věnujeme Albert také oblasti zdraví zaměstnanců a organizuje také preventivní programy a poskytuje vitaminy, vakcinaci proti chřipce, odborné poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu.

prodejna