Soutěžní disciplíny poměřily kuchařské schopnosti malých kuchtíků, a zároveň prověřily i jejich znalosti z oblasti zdravé výživy. Prvním soutěžním úkolem bylo připravit před zraky poroty zdravé a vyvážené pohoštění. Druhou disciplínu představoval vědomostní kvíz, ve kterém soutěžící odpovídali na otázky z oblasti zdravého stravování.

Vyhodnocení jednotlivých úkolů měla na starosti odborná porota, ve které zasedly zpěvačka, herečka a aktivní maminka Michaela Tomešová, ředitelka odboru bezpečnosti potravin z Ministerstva zemědělství Jitka Götzová, manažerka programu Zdravá 5 Alena Paldusová a Tereza Skrbková z oddělení komunikace obchodů Albert. Nejlepší týmy vyhrály zážitkový pobyt s nabitým programem.

Finále Z5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdravá 5 představuje dětem zdravé stravování po celý rok

Letošní ročník dětské kuchařské soutěže „Finále Zdravé 5“ přilákal 338 tříčlenných týmů z celé České republiky. Do finálového kola však mohlo postoupit pouze 25 nejlepších. „Soutěžící ve Finále Zdravé 5 předvedli výkon na profesionální úrovni. Porota byla nadšena z množství originálních receptů, skvělého aranžmá, a především výběru surovin dle principů vyvážené stravy,“ říká Alena Paldusová, manažerka programu Zdravá 5 a dodává: „Velmi nás potěšily také znalosti dětí týkající se zdravého stravování, které se ukázaly při vědomostním kvízu. Jsme rádi, že Zdravá 5 přináší hravou a interaktivní formou zdravé stravování do českých domácností.“   

Finále Zdravé 5 je vyvrcholením aktivit pod hlavičkou Zdravé 5. Zkušení lektoři v průběhu roku navštěvují školy, školky a dětské domovy, kde hravou formou seznamují děti se zásadami správného stravování. Unikátní vzdělávací program Zdravá 5, který Nadační fond Albert poskytuje zdarma, je akreditovaný MŠMT a každoročně představuje principy zdravého stravování 70 tisícům dětí.

Z5