V rámci programu Nadačního fondu Albert s názvem „Kávomaty pomáhají“ je v současnosti v České republice rozmístěno 19 charitativních kávomatů. Nejdéle funguje právě ten na prodejně ve Svitavách. Výtěžek z prodeje kávy a čaje jde na konto Nadačního fondu Albert, který peníze využívá na podporu dětí a mladistvých v rizikových rodinách a v různých formách náhradní výchovy. Pomoc je navíc směřována dětským domovům a neziskovým organizacím ve stejném regionu, v jakém zákazníci nákupem nápoje přispěli. Lidé tak mají šanci podpořit konkrétní projekty ve svém blízkém okolí.

„Výtěžek z našeho nejdéle fungujícího kávomatu ve Svitavách byl například v minulosti poskytnut na vytvoření nové herny pro děti v Mateřském a rodinném centru Krůček. Překročení hranice půl milionu vybraných korun je pro nás proto další motivací pomáhat a rozmístit kávomaty i do dalších prodejen Albert,“ uvádí Judita Urbánková, členka správní rady Nadačního fondu Albert. „Rádi bychom jménem všech obdarovaných poděkovali těm, kteří koupí nápoje přispěli. Velmi si této pomoci vážíme,“ dodává.

S částkou půl milionu korun se svitavský kávomat může pyšnit prvenstvím ve vybraných částkách. „Nicméně důležitější než čísla je především dobrý pocit z možnosti pomáhat a podporovat smysluplné projekty, které jsou nám nablízku,“ říká Judita Urbánková.