Knížka obsahuje 9 povídek zaměřených na zdravou výživu a pohybové aktivity. Děti se prostřednictvím příběhů pěti kamarádů Binga, Blika, 5 zásadBajtíka, Bertičky a Báji z Pětkovic seznámí s pěti zásadami zdravého života. Těmi jsou zdravá výživa, sportovní aktivity, psychická pohoda, odpočinek a zábava. Pointa každého příběhu děti přirozeně navede k pochopení a osvojení
si jednotlivých zásad. Navíc se prostřednictvím čtení knihy zapojí do příběhu plněním jednoduchých zábavných úkolů. 

V nové knížce Pohádky Zdravé 5 se snažím dětem hravou formou vštípit základy zdravého životního stylu ovšem se zachováním zdravého selského rozumu,“ říká autorka knihy Alexandra Košťálová. „Nejsem zastánce extrémních stravovacích směrů, a proto například mlsání je v malé míře v knížce dovoleno. Vždy však kladu důraz na kvalitu potravin a zdravý pohyb, který by měl malé prohřešky v jídelníčku vyvážit,“ doplňuje.

Křest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povídky pomohou se zdravou výchovou i rodičům

Tištěná kniha bude pomáhat lektorkám programu Zdravá 5 a její mluvená podoba v audio verzi pak také rodičům dětí, prarodičům, pedagogům i všem ostatním, kteří se chtějí podílet na vzdělávání a motivaci malých dětí v oblasti zdravého životního stylu.

Těší nás, že křtem knížky se nám opět podařilo propojit dvě oblasti pomoci Nadačního fondu Albert, kterými jsou podpora sociálně slabých dětí a podpora správného stravování,“ říká Petra Režná, manažerka Nadačního fondu Albert a dodává: „Díky knížce a její audio verzi vznikla nová pomůcka pro naše lektorky, které pracují s dětmi ve školách a školkách, ale i pro rodiče, kteří ve výchově dětí a jejich stravování hrají hlavní roli.

 

Křest 2