„Velmi nás těší velký zájem ze strany dětských domovů o účast v projektu Jarmarky s Albertem. Vloni, kdy se podařilo utržit více než 150 tisíc korun, jsme se setkali s řadou pozitivních ohlasů a věříme, že i v letošním roce děti získají spoustu nových zkušeností a zaujmou mnoho zákazníků, kteří jejich výrobky ocení,“ říká Judita Urbánková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Albert.

„V rámci projektu absolvovaly děti na jaře a v létě školení „Obchodníkem snadno a rychle“, kde se dozvěděly více o stanovení cen výrobků, chování k zákazníkům, volbě sortimentu výrobků, propagaci, marketingu a samozřejmě i o týmové spolupráci. Důležitým poznatkem byl pro děti fakt, že i čas, který věnují výrobě výrobků je cennou komoditou, která se musí odrazit v jeho ceně. Školiteli se stali také zaměstnanci obchodního řetězce Albert.

Dětské týmy poté získaly finanční příspěvek na nákup věcí potřebných k tvorbě svých výrobků. Peníze,
které se následně podaří získat z prodeje, si mezi sebou rozdělí přímo jednotlivé dětské domovy,“

doplňuje Naďa Dittmannová, ředitelka Spolu dětem.

Dárky seženete jak v centru, tak na okraji Brna

Jarmarky se konají po celé České republice až do 20. prosince 2014. Zákazníci prodejen Albert tak mají možnost zakoupit vánoční dárky, ozdoby a další dekorativní předměty celkem v 18 různých městech.

V pátek 12. prosince budou své výrobky v prostorách hypermarketu Albert, který se nachází v obchodním centru Olympia Brno-Modřice, prodávat děti z Dětského domova Dagmar. Jejich výrobky jsou zaměřené spíše na módní doplňky a šperky. „Děti se do výroby různých druhů gumiček, náramků, ozdob z korálků, tašek, hrnečků a dalších dekorativních předmětů pustily s velkým nadšením. Část výtěžku si děti rozdělí samy mezi sebou, část využijeme na financování volnočasových sportovních aktivit,“ uvádí Dagmar Coufalová, sociální pracovnice z Dětského domova Dagmar v Brně.

Od pátku 12. prosince do soboty 13. prosince, avšak o celých 14 kilometrů dále budou v prostorách supermarketu Albert, který najdete na Halasově náměstí, své výrobky prodávat děti z Dětského domova Vranov. V jejich stánku bude k dostání 300 výrobků, konkrétně keramické betlémy, drátěné květy a andělé, dřevěné ozdoby, šité figurky, zdobené skleněné svícny, pletené stromečky z papíru a další různé druhy výrobků s levandulí jako jsou srdíčka, mýdla, sáčky nebo kytičky. „Naší specialitou jsou výrobky, které jsou zhotovené z levandule, která je sklízena přímo na naší zahradě. Tato rostlina nám zdobí cestu k našemu krásnému domovu. Děti o ni pečují již několik let, ač se to zdálo nemožné, ale přežila i rekonstrukci, kterou náš domov před dvěma lety podstoupil. Levandule je pro nás radostí, inspirací a především chloubou,“ říká Yveta Pučalíková, vychovatelka z Dětského domova Vranov.

Harmonogram - Jarmarky s Albertem

Datum

Adresa prodejen Albert

Dětské domovy

12.12.

Brno, Olympia Brno Modřice, U Dálnice 744

Dětský domov Dagmar, Brno

12. a 13.12.

Brno Lesná, Halasovo nám. 5

Dětský domov Vranov