Velmi nás těší velký zájem ze strany dětských domovů o účast v projektu Jarmarky s Albertem. Vloni, kdy se podařilo utržit více než 150 tisíc korun, jsme se setkali s řadou pozitivních ohlasů a věříme, že i v letošním roce děti získají spoustu nových zkušeností a zaujmou mnoho zákazníků, kteří jejich výrobky ocení,“ říká Judita Urbánková, předsedkyně Nadačního fondu Albert.

„V rámci projektu absolvovaly děti na jaře a v létě školení „Obchodníkem snadno a rychle“, kde se dozvěděly více o stanovení cen výrobků, chování k zákazníkům, volbě sortimentu výrobků, propagaci, marketingu a samozřejmě i o týmové spolupráci. Důležitým poznatkem byl pro děti fakt, že i čas, který věnují výrobě výrobků je cennou komoditou, která se musí odrazit v jeho ceně. Školiteli se stali také zaměstnanci obchodního řetězce Albert. Dětské týmy poté získaly finanční příspěvek na nákup věcí potřebných k tvorbě svých výrobků. Peníze, které se následně podaří získat z prodeje, si mezi sebou rozdělí přímo jednotlivé dětské domovy,“ doplňuje Naďa Dittmannová, ředitelka Spolu dětem.

Vydejte se na jarmarky první adventní víkend

Celý první adventní víkend budou své výrobky prodávat děti z Dětského domova Náměšť nad Oslavoubrněnského Dětského domova Dagmar v prostorách hypermarketu Brno-Modřice. A bude z čeho vybírat. Výrobky dětí z Dětského domova Náměšť nad Oslavou nabídnou širokou paletu výrobků s mikulášskou a vánoční tématikou. „Podařilo se nám vyrobit asi 500 produktů a všechny jsou jedinečné, takže nemůžeme říct, který z nich je ten nejlepší. V našem stánku najdete výrobky určené jak na vánoční stromeček, tak jako dárek pod stromeček,“ říká Hana Švecová, ředitelka z Dětského domova Náměšť nad Oslavou. Naopak výrobky dětí z Dětského domova Dagmar jsou zaměřené spíše na módní doplňky a šperky. „Děti se do výroby různých druhů gumiček, náramků, ozdob z korálků, tašek, hrnečků a dalších dekorativních předmětů pustily s velkým nadšením. Část výtěžku si děti rozdělí samy mezi sebou, část využijeme na financování volnočasových sportovních aktivit,“ uvádí Dagmar Coufalová, sociální pracovnice z Dětského domova Dagmar v Brně.

Harmonogram - Jarmarky s Albertem

Datum

Adresa prodejen Albert

Dětské domovy

29. a 30.11.

Brno, Olympia Brno Modřice, U Dálnice 744

Dětský domov Náměšť nad Oslavou, Dětský domov Dagmar, Brno