„Velmi nás těší velký zájem ze strany dětských domovů o účast v projektu Jarmarky s Albertem. Vloni, kdy se podařilo utržit více než 150 tisíc korun, jsme se setkali s řadou pozitivních ohlasů a věříme, že i v letošním roce děti získají spoustu nových zkušeností a zaujmou mnoho zákazníků, kteří jejich výrobky ocení,“ říká Judita Urbánková, předsedkyně Nadačního fondu Albert.

 

„V rámci projektu absolvovaly děti na jaře a v létě školení „Obchodníkem snadno a rychle“, kde se dozvěděly více o stanovení cen výrobků, chování k zákazníkům, volbě sortimentu výrobků, propagaci, marketingu a samozřejmě i o týmové spolupráci. Důležitým poznatkem byl pro děti fakt, že i čas, který věnují výrobě výrobků je cennou komoditou, která se musí odrazit v jeho ceně. Školiteli se stali také zaměstnanci obchodního řetězce Albert. Dětské týmy poté získaly finanční příspěvek na nákup věcí potřebných k tvorbě svých výrobků. Peníze, které se následně podaří získat z prodeje, si mezi sebou rozdělí přímo jednotlivé dětské domovy,“ doplňuje Naďa Dittmannová, ředitelka Spolu dětem.

Vydejte se na jarmarky první adventní víkend

Jarmarky se konají po celé České republice až do 20. prosince 2014. Zákazníci prodejen Albert tak mají možnost během listopadu a prosince zakoupit vánoční dárky, ozdoby a další dekorativní předměty celkem v 18 různých městech.

V sobotu 29. listopadu budou ve vizovickém supermarketu Albert k dostání adventní věnce, drobné vánoční ozdoby a kolekce šperků z fimo hmoty od dětí z Dětského domova Vizovice. „V rámci jarmarku chceme nabídnout více druhů výrobků s menším počtem kusů. Tato strategie se nám osvědčila již v loňském roce a jsme rádi, že se tohoto projektu můžeme účastnit i letos. Celkem se zapojilo asi deset dětí a navíc nám vypomáhaly žákyně osmé třídy ze Základní školy Trnava,“ říká Vítězslava Sršňová, vychovatelka z Dětského domova Vizovice.  

O pár kilometrů dál se bude konat další Jarmark, tentokrát v prostorách supermarketu Albert v ulici Zdeňka Fibicha 56 ve Valašském Meziříčí, kde své výrobky představí děti z Dětského domova Zašová. „Budeme prodávat krabičky a obrázky vyráběné ubrouskovou technikou, ozdoby z papírových výřezů a i několik kousků vitráží. S dětmi jsme totiž absolvovali kurz vitrážování, tak se jim tato technika velmi zalíbila. Peníze, které se nám z prodeje podaří získat, si částečně rozdělí děti, které se do projektu zapojily, a část využijeme na společné aktivity,“ vysvětluje Jarka Matyášová, vychovatelka z Dětského domova Zašová.

Harmonogram - Jarmarky s Albertem

Datum

Adresa prodejen Albert

Dětské domovy

29.11.

Vizovice, Nám. T. G. Masaryka 1069

Dětský domov Vizovice

29.11.

Valašské Meziříčí, Z. Fibicha 56

Dětský domov Zašová