Oblíbený charitativní program „Bertík pomáhá“ probíhal ve všech hypermarketech Albert od 24. října do 6. listopadu. Za nákup nad 200 korun získali zákazníci žeton-Bertík, kterým mohli hlasovat pro jednu ze dvou lokálních neziskových organizací. Po celé České republice lidé rozhodovali o 80 projektech na podporu vzdělání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

„Letošní ročník se setkal s rekordním zájmem ze strany zákazníků, kterým moc děkujeme za podanou pomocnou ruku. Celkově vhodili po celé zemi do hlasovacích boxů téměř milion žetonů, a společně s námi tak pomůžou nabrat ten správný směr dalším stovkám dětských příběhů,“ řekla Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Bertík pomáhá3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Absolutní vítěz je z Brna

Po celé České republice hlasovalo téměř milion zákazníků. V každém ze čtyřicítky regionů vybrali vítězný projekt, který od Nadačního fondu získá 55 tisíc korun na realizaci. Druhý v pořadí obdrží 35 tisíc korun.

Vůbec nejvíce hlasů získalo Sdružení Petrov v Brně, jehož činnost se zaměřuje na pomoc při výchově a rozvoji mladých lidí se zvláštním zaměřením na smysluplné využití volného času. O přízeň zákazníků se brněnská organizace ucházela s projektem odpoledního doučování v Dětském domě Zábrdovice. Důvěry zákazníků obchodů Albert i Nadačního fondu Albert si velmi vážíme. Vítězství bereme nejen jako ocenění naší dlouholeté práce, ale také jako závazek dostát našim cílů, které jsme si v tomto projektu stanovili,“ sdělila Lenka Sládečková, která má v Dětském domově Zábrdovice na starosti vzdělávací aktivity.

Nejplnější byly hlasovací boxy v Praze

Nejvíce zákazníků hlasovalo v letošním ročníku programu „Bertík pomáhá“ v hypermarketu Albert v Praze na Chodově. V hlasovacích boxech tady skončilo na 27 tisíc žetonůBertíků. Vítězem se v tomto pražském regionu stalo Sdružení na pomoc dětem s handicapy a jeho projekt podpory dětí a mladých dospělých z klubu Pacific.

„Děkujeme zákazníkům hypermarketů Albert. Vážíme si toho, že jim není lhostejný život dětí, kterým rodiče z různých důvodů nejsou schopni naplnit jejich potřeby,“ řekla ředitelka Sdružení na pomoc dětem s handicapy Hana Urbanová. „Díky podpoře Nadačního fondu Albert zažijí děti, kterým rodiče z různých důvodů nejsou schopni naplnit jejich potřeby, třeba to, jak voní kuchyně, kde se vaří domácí dobroty, vyjedou společně na výlety, najdou v klubu pochopení pracovníků při řešení různých těžkostí,“ prozradila.

Více informací o programu Bertík pomáhá je k dispozici na webu Nadačního fondu Albert.

Bertík pomáhá2