Oblasti zdraví zaměstnanců se Albert věnuje dlouhodobě. Letos na jaře představil nový projekt zaměřený na prevenci respiračních onemocnění a na včasné odhalení dýchacích problémů pracovníků.

„Podporou zdraví našich zaměstnanců se intenzivně zabýváme. Pravidelně pořádáme Dny zdraví a sportu v našich prodejnách, distribučních centrech a na centrále. Jako příspěvek ke zdravému životnímu stylu a stravování dostávají kolegové také zdarma ovoce na svačiny,“ říká Zdeňka Andreattová, která má v Albertu na starosti odměňování zaměstnanců a doplňuje: „Na začátku roku jsme nově pilotovali program prevence respiračních onemocnění. Těší nás pozitivní ohlasy nejen od kolegů, ale také od veřejnosti. Ocenění si velmi vážíme a v podpoře zdravého životního stylu našich zaměstnanců budeme samozřejmě i nadále pokračovat.“

Dlouhodobě pro zdraví zaměstnanců

Certifikát i originální šperk v podobě Aquamarinu převzali během konference „Péče o zdraví zaměstnanců“ v prostorech Senátu zástupci Alberta z rukou senátora Jiřího Voseckého, místopředsedy Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu České republiky. Aktivity pro zdraví pracovníků pořádá Albert pravidelně ve spolupráci s profesionály, kteří zaměstnancům radí mimo jiné, jak se správně stravovat nebo pohybovat při běžných rutinních úkonech. „Nyní jsou v plném proudu přípravy na Měsíc zdraví v Albertu, kterým je již tradičně srpen. Pro zaměstnance chystáme roadshow zaměřenou na zdravý životní styl s podporou našeho vzdělávacího programu Zdravá pětka a konzultacemi s nutričními specialisty ve všech obchodech. Připravujeme také soutěže na podporu zdraví a Běh pro Nadační fond Albert, kterým zaměstnanci mohou podpořit děti z dětských domovů,“ dodává Andreattová.

Nezisková organizace Firma pro zdraví uděluje společnostem ocenění za realizaci projektů a dlouhodobých programů v oblasti péče o zdraví zaměstnanců. V této činnosti má i podporu ministerstva zdravotnictví, Evropské komise a WHO.

Firma pro zdraví