Předvánoční období je spojeno především s nákupem dárků, kdy u sebe lidé běžně mají větší množství peněz. Kvůli předvánočnímu shonu pak řada lidí zapomíná na obezřetnost. Toho využívají kapsáři, kteří čekají na svoji příležitost a nepozornost nakupujících lidí. Zástupci Policie České republiky proto navštíví vybrané hypermarkety a supermarkety Albert a INTERSPAR, aby přímo na místě upozornili zákazníky na to, jak chránit své osobní věci.

„I v letošním roce spolupracujeme s Policií ČR, abychom upozornili zákazníky na nebezpečí kapesních krádeží. Bohužel to v předvánočním shonu může potkat každého a obezřetnost je na místě. Zákazníci často zapomínají, jak rychle a nepozorovaně se mohou stát obětí krádeže,“ říká Judita Urbánková, ředitelka PR a komunikace obchodního řetězce Albert. „Je proto důležité zákazníkům neustále připomínat, aby během nákupů věnovali větší pozornost svým osobním věcem a snižovali tak riziko, že je někdo okrade,“ dodává.

Počet kapesních krádeží i díky obezřetnosti klesá

„Policie České republiky každoročně, zejména v období vánočních svátků, zaměřuje svou pozornost do míst, kde se pohybuje větší množství lidí. Rizikovými místy jsou mimo jiné právě velká nákupní centra a přilehlá parkoviště, kde lidé zapomínají na to, že jejich auto není trezor,“ uvádí kpt. Mgr. Bc. Zuzana Součková z oddělení tisku a prevence Policejního prezidia ČR. „Zákazníci by se měli chovat tak, aby se nestali obětí kapesního zloděje a dodržovat základní preventivní rady,“ dodává.

Od začátku letošního roku do 31. října 2014 bylo v České republice hlášeno 10 531 případů kapesních krádeží, což je téměř o 3000 případů méně než ve stejném období v roce 2013. Z celkového počtu případů kapesních krádeží v letošním roce jich než polovina (5 907) byla zaznamenána v Praze.

Více informací o preventivně informační kampani „Obezřetnost se vyplatí“ naleznete zde.

Základní preventivní rady a informace naleznete na stránkách Policie České republiky zde.