Přestože je sv. Valentýn svátkem všech zamilovaných, v Čechách si ho oblíbily spíše ženy. Slaví ho 60 % z nich. Valentýnské dárky však kupují mnohem častěji muži – svou polovičku v tento den obdaruje na 88 % Čechů. Velká část z nich však přiznává, že je nenakupují sami od sebe, ale kvůli partnerce, která chce Valentýna oslavit.1

valentyn1Hříšné sladkosti i zdravé alternativy

Společně s valentýnskými produkty z Alberta bude možné Valentýna oslavit s chutí a bez zbytečného pocitu, že se slavit „musí“. Sdílené prožitky totiž bez diskuze vztah utužují a navozují v obou partnerech pocit sblížení a romantiky. Tu mohou umocnit například perníková a linecká srdíčka, či valentýnské minidortíky plněné džemem nebo krémem a ozdobené srdíčky z cukrářské polevy.

Do sortimentu zařadíme také produkty, s nimiž bude možné partnera potěšit tak, aby nebylo narušeno jeho novoroční předsevzetí v podobě pěstování zdravého životního stylu. Alternativou sladkostí v podobě ovoce dárce navíc může vyjádřit i to, že mu záleží na zdraví a kondici jeho partnera,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodního řetězce Albert.

Během svátku sv. Valentýna lidé budou moci zakoupit speciální balení čerstvých jahod, které budou prodávány v průhledné krabičce ve tvaru srdce. V prodeji bude exkluzivně nabízena také trojice hříšně červených jablek Pink Beauty – jedno pro každého, o poslední jablko se však partneři budou muset romanticky podělit.

valentyn2Romantika v růžových bublinkách

Ke svátku zamilovaných samozřejmě patří také kvalitní víno. Přípitek by měl být především ve znamení šumivých vín – ať už sektů, prosecca, tak i pravého šampaňského.

„V rámci oslav svatého Valentýna do zvýhodněné nabídky zařadíme pestrou škálu vín. Některá tato vína jsou romanticky růžová, jiná perlivá, některá dokonce obojí. Všechna tato vína jsme vybrali tak, aby byla lahodná a skvěle zapadla do romantické atmosféry tohoto svátku,“ říká Jiří Mareček.

Zákazníci si tak budou moci vychutnat například francouzská růžová vína Oudinot a Rosé d´Anjou, pravé Prosecco či sekt Casillero del Diablo z chilských svahů.

[1] Výzkum v roce 2015 realizovala agentura GfK na 640 respondentech.