Pilotní montáže proběhly již v průběhu neděle v obchodech Albert v Praze a Olomouci. Plošná instalace ochranných plexiskel do ostatních prodejen v celém Česku probíhá od dnešního dne. Dokončena bude ve čtvrtek. Obslužnost pokladny, stejně jako servis zákazníkům nainstalovaná plexiskla nijak neomezí.

Pracovníci na pokladnách mají k dispozici také ochranné rukavice, dezinfekční gely plexisklonebo antibakteriální mýdla. Pokladní pásy i madla košíků a nákupních vozíků jsou pravidelně dezinfikovány. V úseku čerstvých potravin jsou k dispozici jednorázové rukavice. Zpřísnění preventivní hygienická opatření pak zákazníci dodržují v pekárně, kde je obzvlášť důležité dodržovat dvoumetrový odstup, neshlukovat se a vzít si nové rukavice. Nově začaly obchody Albert také balit vybrané druhy běžného pečiva do sáčků a folií.

Pravidla, které obchody Albert po zákaznících žádají, jsou komunikované zejména prostřednictvím interního rozhlasu. „Děkujeme našim zákazníkům, že nám tuto nelehkou situaci pomáhají zvládnout,“ dodává Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

tabulka pokyny hygiena