Podpora od něj tak putuje k více než čtyřem stovkám zaměstnanců oblastních spolků ČČK, kteří pracují v sociálních zařízeních a sociálních a zdravotních službách. Albert tak děkuje zdravotním sestrám, pečovatelům, sociálním a dalším pracovníkům organizace, kteří v těchto těžkých časech zajišťují sociální služby například v domovech seniorů či azylových domech. „Je to naše veliké poděkování všem zaměstnancům Českého červeného kříže, kteří zejména v téhle době odvádí nezastupitelnou práci pro společnost v boji s koronavirem. Doufáme, že jim dodáme alespoň kapku potřebné energie do jejich každodenní práce,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Dárková karta bude pro zaměstnance milým překvapením v náročných časech. „Toto období na ně klade daleko větší nároky z hlediska času i psychiky. Dostávají se do situací, které jsou i pro ně nové. Nicméně ani v této době jim nechybí profesionální a pozitivní přístup, za což jim velmi děkujeme. Jsme moc rádi, že si Albert váží naší práce a rozhodl se podpořit jednu z našich hlavních programových aktivit, a to sociální oblast. Pro naše kolegyně a kolegy, kteří se této oblasti věnují, bude dárková karta milým předvánočním překvapením. Ráda bych tedy touto cestou vyjádřila Albertu naše poděkování,“ komentuje dar Miroslava Jirůtková, vedoucí Programového oddělení Českého červeného kříže.

Kromě zaměstnanců Českého červeného kříže Albert také doplňuje energii lékařům, sestřičkám a dalším zdravotníkům v devíti nemocnicích. Každý týden od poloviny října jim dodává čerstvé i trvanlivé potraviny, jako jsou bagely, wrapy či saláty nebo ovoce, tyčinky nebo kávu. Do konce listopadu Albert zaveze nemocnicím celkem 10 000 porcí jídla.

cerveny kriz