Vánoční Obchůdky se postupně objeví v období od úterý 19. listopadu do soboty 21. prosince v desítkách vybraných prodejen Albert v Čechách i na Moravě. „Obchůdky pravidelně organizujeme již od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř 2,5 milionu korun. Finanční výtěžek ale není to hlavní. Díky Obchůdkům získávají děti ze sociálně ohroženého prostředí praktické dovednosti z oblasti cenotvorby, prodeje, marketingu i komunikace, navíc se dostanou do prostředí, ve kterém se běžně nepohybují,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert. Zákazníci si mohou z Obchůdků odnést ručně vyrobené vánoční dekorace a další drobné dárky, kterými potěší nejen sebe a své blízké, ale i malé prodejce.

pečení

Nadační fond Albert rozdělil za deset let téměř 110 milionů korun

V letošním roce slaví Nadační fond Albert de set let. Za dobu trvání podpořil nebo proškolil desítky tisíc dětí a zorganizoval množství projektů, při kterých rozdělil téměř 110 milionů korun. „Speciálně se zaměřujeme na děti ze sociálně znevýhodněných skupin, které podporujeme prostřednictvím projektů jako jsou Obchůdky, Bertík pomáhá nebo Do Alberta na praxi. Cílem projektů je vzdělávání, integrace a rozvoj dětí, které neměly v životě až takové štěstí,“ komentuje činnost Nadačního fondu Albert Petra Režná.

Za deset let lidé z fondu odvedli spoustu práce. Spolupracují s více než 150 dětskými domovy a neziskovými organizacemi. „Pravidelně je společně se školami navštěvujeme. Budujeme s nimi osobnější vztahy, setkáváme se s odborníky na sociální oblast v krajích, ptáme se organizací, co by potřebovaly. Našim cílem je být jim co nejblíže a dělat poctivé a smysluplné projekty. Víme, že děti z domovů budou v budoucnu potřebovat hlavně vzdělání, proto se soustředíme na podporu volnočasových aktivit a vyššího odborného studia. Velká část pomoci je ale také zaměřena na přípravu do reálného života a samozřejmě prevenci,“ hodnotí Petra Režná.

Jeden příběh mluví za všechny

Jarek z dětského domova ve Vizovicích měl nelehké dětství. Únik z reality vždy nacházel v tanci, ve kterém ho podporoval i Nadační fond Albert. Dnes je díky své snaze a podpoře okolí úspěšným studentem HAMU, vystupoval v Českém centru v New Yorku či ve Slovenské televizi jako tanečník Heleny Vondráčkové.

 

Seznam všech obchodů Albert, ve kterých bude možné zakoupit výrobky dětí z dětských domovů, najdete spolu s termíny na stránkách Nadačního fondu Albert.