• Albert otevřel svou 78. prodejnu v Praze
  18.7.2019 – Albert otevřel ve středu 17. července novou prodejnu na Trnkově náměstí v Praze 5. Letos jde již o druhý nový obchod, první se otevřel v dubnu v Havířově. Barrandovský Albert přivítal zákazníky v konceptu městského supermarketu, který Albert představil poprvé loni v září. Zákazníkům přináší příjemné místo pro pohodlné a rychlé nákupy a klade důraz na čerstvý sortiment, inspiraci i potraviny pro zdravý životní styl. Kromě dvou nových obchodů znovuotevřel Albert letos již také tři desítky zrekonstruovaných prodejen. Celková investice do rekonstrukcí a otevírání obchodů pro tento rok je naplánovaná na více než jednu miliardu korun.
 • Na zkušenou do Alberta: Vysokoškoláci připravují media hub nebo projekt samoobslužných pokladen
  10.7.2019 – V Albertu odstartoval začátkem prázdnin tříměsíční program Summer Internship. Ve 12. ročníku studentských letních stáží vysokoškoláci uplatní svoje znalosti získané při studiu a obohatí je o zkušenosti přímo z praxe. Osm studentů pod vedením zkušených manažerů pracuje na různých projektech, například z oblastí financí, komunikace, IT technologií nebo marketingu.
 • Prospívají zdraví a zároveň příjemně osvěží. Produkty z kozího a ovčího mléka jsou hitem léta
  3.7.2019 – Výrobky z kozího a ovčího mléka získávají na popularitě. A není divu. Jsou totiž skvělou volbou pro zpestření jídelníčku, podporu imunitního systému a zdravější životní styl vůbec. Navíc si je mohou dopřát i lidé s některými druhy laktózové intolerance. Během parných letních dnů jsou zároveň vítaným osvěžením.
 • Otevírací doba se během červencových státních svátků nemění
  1.7.2019 – Všechny obchody Albert budou v pátek 5. července a v sobotu 6. července 2019 otevřené dle běžné otevírací doby. Zákaz otevření se na červencové státní svátky Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Dne upálení mistra Jana Husa nevztahuje.
 • Zákazníci český česnek chtějí. Do Albertů míří ze středočeských polí
  20.6.2019 – Zájem Čechů o lokální potraviny roste. Výjimkou není ani česnek. Zákazníci obchodů Albert jen v loňském roce koupili téměř 600 tun této zeleniny. Minimálně třetinu poptávky přitom v Albertu každoročně pokrývá česká produkce, což je více než celorepublikový průměr. Dle dat SZPI pocházelo v roce 2016 z Česka přibližně 17 procent z domácí poptávky po česneku. Jedním z regionálních dodavatelů tuzemského česneku je i farma Dryák z Vítova u Slaného.
 • Čerstvost, zdravá inspirace a pohodlný nákup. Albert na Zličíně jde vstříc preferencím zákazníků
  19.6.2019 – Lidé ze Zličína i z okolí Prahy-západ mohou od středy 12. června nakupovat v novém hypermarketu Albert. Prodejna v Metropoli Zličín následuje přání zákazníků po pohodlném a rychlém nákupu a již od vstupu vítá moderními barvami a čerstvým sortimentem, na který je zde kladený důraz. Nově nabízí speciální oddělení s potravinami pro zdravý životní styl, sushi koutek či bylinkovou zahrádku. Zličínský obchod je letos první z několika hypermarketů, které Albert představuje v moderní podobě. Do přestavby obchodů investoval v minulých dvou letech přes dvě miliardy korun, letos investice dosáhnou další miliardy.
 • Kamarádi z Pětkova inspirují děti ke zdraví v nové knížce Pohádky Zdravé 5
  13.6.2019 – Zdravá 5 motivuje děti ve školách a školkách ke zdravé výživě. Nyní přichází s novinkou v podobě dětské knížky Pohádky Zdravé 5. Tu budou lektorky programu používat při práci s dětmi. Slavnostní křest proběhl za účasti autorky Alexandry Košťálové v azylovém domě v Horních Počernicích. Povídky jsou nyní dostupné zdarma ve formě audionahrávky. Vznik zábavné vzdělávací knížky a její mluvené verze podpořil Nadační fond Albert. Ten zároveň zastřešuje dlouhodobé aktivity projektu Zdravá 5 zaměřené na zdravý životní styl dětí.
 • Albert získal ocenění Firma pro zdraví za péči o zaměstnance
  4.6.2019 – Albert si ze 4. ročníku konference Péče o zdraví zaměstnanců odnesl ocenění Firma pro zdraví. Nezisková organizace Firma pro zdraví podporuje dlouhodobé a systematické aktivity firem v péči o zdraví pracovníků. Odborníci z organizace Firma pro zdraví ocenili Albert za úspěšný pilotní program „Prevence respiračních onemocnění“.