• Děti z domovů vlastnoručně připravily dárky a dekorace. Obchůdky s Albertem startují letos i online
  26.11.2020 – Již devátým rokem zpříjemňují Obchůdky s Albertem zákazníkům sváteční chvíle a těší děti z domovů a sociálně ohroženého prostředí. Malí obchodníci v posledních týdnech připravovali vánoční ozdoby a další vlastnoručně vyrobené dekorace, aby je mohli na Obchůdcích nabídnout a udělat tak radost nakupujícím. Díky projektu Nadačního fondu Albert si tako osvojují základy finanční gramotnosti a připravují se na vstup do dospělého života. Kromě stánků u vybraných prodejen jsou Obchůdky nově také online. Potěšit sebe, své blízké a děti je tak letos snadné i z pohodlí domova.
 • Albert děkuje zákazníkům. Ve Sbírce potravin darovali v jeho obchodech rekordních 65 842 kilo potravin pro potřebné
  23.11.2020 – Čtyřicet devět obchodů Albert po celém Česku se v sobotu zapojilo do podzimní části osmého ročníku Sbírky potravin. I přes komplikovanou situaci způsobenou pandemií koronaviru a opatřením v prodejnách spojeným s vládním nařízením se lidé rozhodli pomáhat, a to více než kdy jindy. V průběhu soboty darovali rekordní množství potravin a drogistického zboží. V obchodech Albert tak pomohli 65 tunami potravin, což je téměř o pětinu víc než loni. Nejvíce produktů darovali zákazníci v obchodě Albert v pražském nákupním centru na Chodově. Patří jim za to velké poděkování.
 • Albert děkuje zaměstnancům Českého červeného kříže za jejich práci. Daruje organizaci přes čtyři stovky dárkových karet na nákup
  20.11.2020 – Aktuální koronavirová situace dopadá i na práci zaměstnanců zařízení Českého červeného kříže, kteří pečují a poskytují služby tisícům klientů. V těchto náročných časech podávají maximální výkony. Albert si jejich práce moc váží a rozhodl se jim poděkovat.
 • Albert letos navýší pravidelné dary potravinovým bankám o více než polovinu. Tento rok již pomohl potravinový dar o váze 557 tun
  19.11.2020 – Spolupráce Alberta a potravinových bank má delší historii, začátky sahají do roku 2011. Prodejny ve vzájemné spolupráci s Českou federací potravinových bank proces darování vylepšují a letošek je z tohoto pohledu úspěšným rokem. Obchody Albert darovaly od začátku roku do října potravinovým bankám 557 tun potravin a další desítky tun drogistického zboží. Jedná se o meziroční navýšení darů o více než 60 procent. Do konce roku by Albert rád daroval bankám celkově 680 tun potravin. V sobotu 21. listopadu se také vybrané prodejny Albert zapojí do Sbírky potravin a jako každý rok budou mít možnost přispět lidem v nouzi také sami zákazníci.
 • Albert testuje unikátní teplotní čidla, která online upozorní na případný výpadek chlazení a dohlédnou na kvalitu
  12.11.2020 – Obchody Albert zavedly na čtyři své prodejny nový druh teplotních čidel. Jde o pilotní projekt. V příštím roce je plánují rozšířit na 26 prodejen. Teplotní senzory automaticky hlídají stabilní teploty uvnitř chladniček, mrazáků a samoobslužných pultů a v případě jakékoliv chyby upozorní obsluhu. Personál prodejny tak získá ještě lepší přehled o dění na prodejně a systém také pomáhá s úsporou energií. V tuto chvíli v ostatních prodejnách hlídají teplotu v mrazících a chladících zařízeních měřidla a zároveň ji pravidelně přeměřují i zaměstnanci.
 • Mladá Svatomartinská vína: Čím jsou výjimečná a do kdy je vypít?
  10.11.2020 – Období svatého Martina patří nejen tradiční hostině v podobě pečené husy, ale také Svatomartinským vínům, bez kterých si tento pokrm mnoho lidí neumí představit. Tato mladá vína jsou první ochutnávkou z letošní úrody, která se dostanou k zákazníkům na stůl. Vyznačují se krátkou dobou zrání v sudech a potěší svou lehkou chutí.
 • Albert rozběhl další vlnu pomoci nemocnicím. Dodává energii zdravotníkům
  5.11.2020 – Od poloviny října Albert znovu rozváží potraviny, tentokrát devíti nemocnicím. Lékaři, sestřičky, zdravotníci a další nemocniční personál si tak mohou doplňovat energii zdravým, čerstvým a rychlým jídlem. Navazuje tím na pomoc z jara, kdy každý týden zavážel občerstvení pro zaměstnance sedmi pražských nemocnic či do karanténních oblastí na Moravě.
 • Odměňte sebe nebo své blízké a užijte si Vánoce s poslední letošní sběratelskou kampaní od Alberta
  2.11.2020 – Ať již sháníte dárky pod stromeček nebo jen chcete potěšit sebe či své blízké, jistě vás zaujme kampaň v obchodech Albert. Nabízí kvalitní nože značky Tefal a stavebnice Lego. Za nasbírané body z nákupu mohou zákazníci získat slevu například na kuchyňské nože, brousek nebo speciální vidličku. Pro děti pak můžou vybírat z minisáčků Lego nebo nově v letošním roce i z velkých stavebnic. Vánoční kampaň potrvá od 4. listopadu do 29. prosince.