Naše první spolupráce s potravinovou bankou začala v roce 2011, do které se zapojil hypermarket Albert v Ostravě. Od té doby se spolupráce úspěšně rozšířila i do dalších krajů. V současnosti s touto neziskovou organizací spolupracují už více než dvě desítky hypermarketů a do budoucna přibudou další. Nejintenzivnější spolupráce probíhá v hypermarketech ve Frýdku-Místku, Krnově, Brně-Modřicích, Opavě a v Ostravě.

V listopadu roku 2013 se uskutečnila první Národní potravinová sbírka, do které se zapojily hypermakety Albert. Během této sbírky mohli lidé zakoupit vybrané trvanlivé potraviny. Ty následně potravinové banky darovaly azylovým domům, domovům pro seniory a lidem, kteří se ocitli v komplikované životní situaci. Obchodní řetězec Albert v rámci Národní potravinové sbírky 2013 věnoval 8,6 tun potravin.

V rámci druhého ročníku Národní potravinové sbírky, která se konala v listopadu roku 2014, bylo vybráno celkem 173 tun potravin. A jen obchodní řetězec Albert, který je strategickým partnerem této akce, vybral neuvěřitelných 17 tun jídla. To je jednou tolik, než se nasbíralo v roce 2013.